Google çalışanları şirketin yapay zekâ aracı Bard’dan memnun değil

Genel Şub 12, 2023 Yorum Yok
Şirketlerin Yapay zekâ yarışı devam ediyor ve hiçbiri bu alanda geride kalmak istemiyor. Çünkü Yapay zekânın yakın geleceğin en kârlı işi olacağına inanılıyor. Bununla Bir arada kimi Google çalışanları ChatGPT rakibi olarak lanse edilen Bard’dan pek şad değil.

CNBC’nin raporuna nazaran Google çalışanları, Yapay zekâ sohbet robotu Bard için “aceleye getirilmiş” ve “başarısız” tabirlerini kullanıyor. Kimi çalışanlar bu başarısızlığın nedeni olarak ise CEO Sundar Pichai’yi gösteriyor.

Google Bard için telaşlar büyüyor

Google’ın Yapay zekâ alanındaki en Aka rakibi Lahza itibariyle Microsoft diyebiliriz. Çünkü Microsoft, ChatGPT ve ardındaki OpenAI şirketi ile milyarlarca dolarlık bir iştirake girmiş durumda. Hatta şirket ChatGPT’yi Bing arama motoruna ve öteki servislerine eklemeye başladı bile. Google ise Microsoft’un ChatGPT takviyeli Bing’i tanıtmasından bir gün Evvel kendi aracı Bard’ı duyurdu.

Google, Bard için bir demoyu Twitter’dan paylaştı lakin sonrasında Bard’ın verdiği karşılıkların yanlış olduğu ortaya çıktı. Google’ın payları, Bard’ın yanlışıyla ilgili haberlerin ortalıkta dolaşmaya başlamasıyla 100 milyar dolar kaybetti. Google’ın ChatGPT rakibi Bard, kullanılabilirlikten birkaç hafta daha uzakta. Öte yandan Microsoft, ChatGPT dayanaklı yeni Bing için bir bekleme listesi oluşturmuş ve kullanıcıların denemelerine müsaade vermiş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir