ABD ve Avrupa Birliği arasında yapay zeka anlaşması imzalandı

Yazılım Oca 28, 2023 Yorum Yok
Reuters tarafından servis edilen habere nazaran Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği arasında tarım, sıhhat hizmetleri, acil durum müdahalesi, iklim varsayımı ve elektrik şebekelerini uygunlaştırmak için yapay zeka kullanımını hızlandırmak ve genişletmek için bir mutabakat yapıldı.

Resmi açıklamadan kısa bir müddet Evvel teşebbüsü kıymetlendiren üst seviye bir ABD yetkilisi, bunu ABD ile Avrupa ortasındaki ilk kapsamlı Yapay zeka mutabakatı olarak nitelendirdi. Ayrıyeten daha Evvel bahisle ilgili mutabakatların gizliliğin arttırılması üzere muhakkak alanlarla hudutlu olduğunu söyledi.

Kamu hizmetlerini hızlandıracak

Beş anne alanda araştırmaları yürütmek için oluşturulacak Yapay zeka modellemesi, halk operasyonlarının ve hizmetlerinin hızını ve verimliliğini artırmak için kullanılacak.

ABD tarafı “ABD dataları ABD’de, Avrupa verileri orada kalıyor, lakin Avrupa ve ABD bilgileriyle etkileşime giren bir model oluşturabiliriz, zira ne kadar çok data ve ne kadar Çeşitli bilgi olursa model o kadar güzel olur” açıklamasında bulundu.

Yapay zeka mutabakatı şu anda ABD ile 27 üyeli Avrupa Birliği’nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu ortasında yürütülüyor. Önümüzdeki aylarda öbür ülkeler de katılmaya davet edilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir