Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 5.4 milyon Twitter hesabı çalındı, dahası da gelecek

5.4 milyon Twitter hesabı çalındı, dahası da gelecek

admin admin -
16 0
Twitter platformunda Elon Musk’ın satın alımının fırtınası şimdi dinmemişken artık de şahsî dataların çalındığı haberi geldi. Hem etkin hem de engelli milyonlarca kullanıcının bilgileri karaborsada satılıyor.

5.4 milyon hesap çalındı

Twitter aksini tez etse de API kodlarında bulunan bir Aleni üzerinden dataların çalındığı tez ediliyor. 5.4 milyon kullanıcıya ilişkin telefon numarası ve email adresleri elde edilmiş durumda. Karaborsa forumlarda bu bilgilerin satıldığı Anlatım ediliyor.

Bunun yanında Twitter üzerinde askıya alınmış yaklaşık 1.2 milyon hesabın da çalındığı belirtiliyor. Bu paket ise makul bir Küme içerisinde satışa çıkarılmış yani herkese Aleni bir satış olmamış.

Böylece toplamda 7 milyona yakın kullanıcının dataları sızdırılmış durumda. Kaynaklar bahse bahis açığın daha uzun müddet suiistimal edildiğini ve 17 milyon civarında bir sayının sızdırılmış olabileceğini belirtiyor. Muhtemelen Geri kalan sızıntılar paket paket forumlarda satışa çıkacak. Uzmanlar saldırganların oltalama yolu ile kullanıcıları kandırmaya çalışacağı konusunda uyarıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir