4K TV pazarı büyümeye devam ediyor: Birkaç yıl için iki katına çıkacak!

Genel May 02, 2023 Yorum Yok
Yeni bir rapor, 4K televizyon pazarının önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edeceğini ortaya koydu. Görünüşe nazaran 4K TV pazarı, 2022 ve 2027 yılları ortasındaki beş yıllık devirde yaklaşık yüzde 19‘luk bir yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) görecek.

4K TV pazarı büyümeye devam edecek

Technavio’nun yeni raporunda yer Meydan bilgilere nazaran, üst seviye TV pazarı bu beş yıllık dönemde yüzde 19,19’luk bir büyüme kaydedecek. Rapor, 4K pazarının 183,45 milyar dolar gibi Aka bir sayıya ulaşacağını belirtiyor. Öbür bir deyişle, 4K TV pazarı yalnızca birkaç Yıl içinde pazar değerini iki kat artıracak.

Technavio raporu, TV’lerin standart boyutunun halihazırda 40 inç civarında olduğunu belirtiyor. Lakin, pazardaki trendlerin değişmesi nedeniyle, üretilen TV’lerin boyutu 80 inç‘i bile aştı. Ayrıyeten, akıllı TV’ler pazarda giderek daha tanınan hale geldikçe, müşteriler de 4K çözünürlüğü destekleyen modellere yönelmeye başladı. Televizyonu Daimi bir satın alım gereksinimi olarak görmeyen tüketiciler, çoklukla 10 yılda bir TV satın alıyor. Bu nedenle nihayet birkaç yılda artış gösteren akıllı 4K TV’lerin satışında artış görülmesi bekeniyor.

Bununla birlikte, pazar hala en Aka pürüzlerden biri olan 4K içerik eksikliği gibi birçok zorlukla karşı karşıya. Bu 4K özellikli modeller hala daha düşük 1080p yahut 720p çözünürlükteki içeriği destekleyebilse de, müşteriler daha az Nakit harcayarak yalnızca bu düşük çözünürlüklü TV’leri satın almaya da devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir