2022’de ikinci el ve yenilenmiş telefon pazarı uçuşa geçti

Genel Oca 11, 2023 Yorum Yok
IDC’nin bilgilerine nazaran, enflasyon artışıyla Bir arada 2022’de dünya genelinde kullanılmış ikinci el ve yenilenmiş telefon satışlarında patlama yaşandı. Yeni modellerin satışı sürerken, 2. el telefon satım alımları artıyor.

IDC’nin sağladığı bilgiler ışığında, 2022 yılına kadar 282 milyondan Çok kullanılmış telefon satışı gerçekleşti. Bir evvelki yıla nazaran yıllık bazda %11.5’lik bir artış görüldü.

2. el telefonların satışının 2026 yılına kadar 413 milyona ulaşacağı, yıllık %10.3 oranında büyüme olacağı kestirim ediliyor. Amerika’da geçtiğimiz sene 73.5 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiği belirtildi.

Eskisini getir yenisini götür vb. kampanyalar, takas programları, Yurt dışında yenileme döngülerini hızlandırarak telekomünikasyon ve perakende satış kanalları aracılığıyla hem yeni hem de kullanılmış telefon satışları için anne katalizör olmaya devam ediyor. Hem Müşteri hem de satıcıların başındaki en Aka sorulardan biri; Bu takas kampanyaları ne kadar sürecek? Kullanılmış ve yenilenmiş telefonlardaki dar marjın nihayetinde satıcıların kârlılığını azaltacağını varsayım etmek Sıkıntı değil. Bunun gerisinde yükselen enflasyon ile Birlikte tüketicilerin ve işletmelerin gitgide daha az para bulunduracağı manasına gelen küresel gerilime var.

Yeni akıllı telefon pazarı, 2022’nin üçüncü çeyreği iç art arda beş çeyrek küçüldü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir