2022 model Apple TV 4K’nın işlemcisinde bir gariplik fark edildi

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok
Android TV tarafında Nvidia Shield aygıtlarını bile gölgede bırakan performansa sahip Apple TV 4K, geçtiğimiz haftalarda A15 Bionic işlemcisi ile güncellenmişti. Evvelki nesil Apple TV’ye nazaran Önemli performans artışına sahip aygıt, yavaş yavaş kullanıcılara ulaşmaya başladı. Siparişlerin kullanıcılara ulaşması ile aygıtta bir gariplik keşfedildi.

Apple TV 4K modelindeki A15 Bionic 5 çekirdekten oluşuyor

İlk Defa iPhone 13 modelinde kullanılan A15 Bionic, standart iPhone ve Pro iPhone modelleri ortasında farklı grafik çekirdek sayılarına sahipti. Ayrıyeten Apple, daha Evvel M1 ve M2 işlemcilerinde grafik çekirdeği konusunda kırpmaya gitmişti lakin görünüşe nazaran firma, bu sefer CPU çekirdeğinde de bir kırpmaya gitmiş. Macrumors tarafından gelen bilgiye nazaran yeni nesil Apple TV 4K’de kullanılan A15 Bionic, 6 CPU çekirdeği yerine 5 CPU çekirdeğine sahip. Ayrıyeten GPU çekirdek sayısı da iPad küçük 6’da olduğu üzere 4 olarak belirtiliyor.

A15 Bionic’in mükemmel performansı aslında Apple TV üzere bir aygıta Çok olduğundan firmanın çekirdek kırpması kullanıcılar tarafından fark edilmeyecektir fakat bu durum elbette alışılmadık bir olay. Görünüşe nazaran firma, yeni yonga setleri özelleştirerek farklı eserlerinde kullanmaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir