Deepfake videoları anlık olarak tespit edilebilecek

Anakart Driverları, Donanım Kas 15, 2022 Yorum Yok
Günümüzde Yapay zekâ teknolojilerinin geliştirdiği bir özelliği bertaraf etmek için Yine Yapay zekâ teknolojilerine başvuruluyor. Eğlenceli bir teknoloji iken artık huzursuz edici hale gelen Deepfake görüntülerine Intel tahlil buldu.

Deepfake görüntülere çözüm

Intel Responsible AI kısmı tarafından geliştirilen FakeCatcher ismindeki teknoloji, Deepfake görüntüleri yüzde 96 oranında gerçek bir formda tespit edebiliyor. Teknolojinin mutfağında ise Tekrar Yapay zekâ var.

Üçüncü jenerasyon Intel ölçeklenebilir Xeon işlemciler üzerinde çalışan sistem 72 farklı noktadan bilgi akışı sağlayabiliyor. Yazılım tarafında OpenVino, Intel derin öğrenme kütüphanesi, gelişmiş vektör uzantıları, Open Visual Cloud üzere pek Fazla teknoloji devreye giriyor.

FakeCatcher teknolojisi öbür tahlillerden farklı bir teknik kullanıyor. mesela sahne içerisindeki vücudun farklı noktalarından kan damarlarını karşılaştırarak damar rengi ahengini algılayabiliyor. Bu sayede yüksek doğruluk oranı elde ediliyor. öbür taraftan tarama sürecini de hızlandırıyor. Şimdi FakeCatcher teknolojisi ne Vakit kullanıma sunulacak bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir