1.000 Mbps internet hızıyla neler yapılabilir?

Genel Oca 31, 2023 Yorum Yok
Günümüzde gigabit suratında internet her konutun gereksinimi olmasına Karşın Türkiye’de gigabit suratı yaygınlığı şimdi istenilen düzeyde değil. Bu bahiste TurkNet kendi altyapısı GigaFiber ile 1 milyondan Çok kullanıcıya 1.000 Mbps’ye varan hem download hem upload suratı yani eşit indirme ve yükleme suratı sağlayabiliyor. Bu içeriğimizde de 1.000 Mbps’ye kadar yüksek suratlardaki internetin yararlarını sizler anlatıyoruz.

Yüksek boyutlu evrakları saniyeler içerisinde indirebilirsiniz

1.000 Mbps internet ile evrakları 119.21 MB/sn süratte indirebilirsiniz. Bu da 1 GB büyüklüğündeki bir belgeyi 8 saniyede, 10 GB büyüklüğündeki belgeyi 85 saniyede, 100 GB büyüklüğündeki belgeyi ise 14 dakika 19 saniyede indirebileceğiniz manasına gelir.

Yüksek indirme suratı sayesinde internette gezinirken, meskenden çalışırken, uzaktan eğitim alırken, cümbüş içerikleri tüketirken yahut oyun oynarken her şeyi süratli biçimde halledebilirsiniz.

Yükleme ekranını görmezsiniz

İndirme suratının yüksek olması sayesinde YouTube, Netflix, Disney+ üzere dijital içerik platformlarındaki 4K içerikleri ve canlı futbol yayınlarında oynatma tuşuna basmanız ile imgenin ekrana gelmesi bir olur. Yükleme ekranını görmeden, görüntüyü anında izlemeye başlarsınız. 8K çözünürlüğündeki görüntüleri dahi akıcı bir formda seyredebilirsiniz.

Görüntülü görüşmede takılmalar yaşamazsınız

Görüntülü görüşmeler sırasında download ve upload’ı birebir anda yapıyoruz. Görüşmenin kesintisiz olabilmesi için download ve upload suratının yüksek olması gerekiyor. 1.000 Mbps internet ile imajlı görüşmeleri takılmalar olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Evde tıpkı anda Fazla sayıda şahıs interneti tüketiyor olsa bile siz stabil halde imajlı görüşebilirsiniz. Görüşme esnasında evrak paylaşımı yaptığınızda dahi imajınızda ve sesinizde takılmalar olmaz. Discord, Zoom, Teams, Skype gibi uygulamaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İnternetten Nakit kazanabilirsiniz

Günümüzde interneti kullanarak yeteneklerinizi sergileyebilir ve Nakit kazanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için yeteneklerimizin yanı Dizi bir de süratli internete gereksinim duyuyoruz. 1.000 Mbps suratındaki internet ile yüksek boyutlu belgeleri süratli formda indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Bu da internet üzerinden Nakit kazanırken önünüzdeki bir mahzurun ortadan kalkacağı manasına gelir. mesela 4K çözünürlüğünde kaydettiğiniz bir görüntüyü YouTube’a birkaç dakika içerisinde gönderebilirsiniz. Vakitten ettiğiniz tasarruf ile yaratıcılığınızı geliştirmeye vakit ayırabilirsiniz.

Depolama alanından tasarruf sağlayabilirsiniz

Bilgisayarınızda yahut telefonunuzda nadiren kullandığınız evrakları silerek depolama alnınızdan daha Çok randıman alabilirsiniz. mesela bilgisayarınıza yeni bir oyun yüklemek istiyorsunuz ve depolama alanınız dolu.  var oyunlardan birini silmek istediğinizde ise o oyunu Öbür Vakit tekrar indirmek için saatlerce beklemek gözünüzü korkutuyordur. 1.000 Mbps suratındaki internet ile 40 GB boyutundaki bir oyunu yalnızca 5 dakika 43 saniyede indirebilirsiniz. Bu da bir şeyi silerken kara kara düşünmemenizi sağlar

iCloud, Google Fotoğraflar, Google Drive, OneDrive, Dropbox üzere bulut depolama teknolojilerini kullanabilmek için upload ve download suratımızın yüksek olması gerekiyor. 1.000 Mbps upload suratı ile telefonunuzdaki fotoğrafları ve görüntüleri birkaç saniyede buluta aktarabilirsiniz. Buluttan indirmek istediğinizde de anında indirebilirsiniz. Fotoğraf ve görüntüler güya telefonunuzdaymış üzere süratli bir halde bu süreci gerçekleştirebilmek mümkün.

Kalabalık olarak kullanabilirsiniz

Evde internete bağlanan Fazla sayıda Aygıt varsa ve bunlar faal olarak kullanılıyorsa internet suratınız düşer. 1.000 Mbps suratındaki interneti ise 20 şahıs birebir anda kullandığında dahi hayli yüksek suratlar elde edersiniz. Kalabalık meskenlerde 1.000 Mbps suratındaki internet ile Aka rahatlık yakalarsınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir