Yüksek enflasyon nedeniyle mobil oyun harcamaları azaldı

Genel Oca 12, 2023 Yorum Yok
Veri.ai araştırma şirketi, global mobil uygulama pazarını mercek altına aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda 2022 yılında taşınabilir oyunlara yapılan global harcamaların %5 oranında azaldığı sonucuna varıldı. Bu eğilimin nedenlerinden biri, tüketicilerin daha Çok tasarruf etmesini gerektiren yüksek enflasyon olarak öne çıkıyor.

Data.ai’ye nazaran geçen Yıl Yekün taşınabilir oyun harcamaları 110 milyar dolara düştü. Buna Karşın taşınabilir oyun birinci heyetim sayısı bir evvelki yıla nazaran %8 artarak 90 milyar ile rekor kırdı.

Oyun dışı uygulamalardaki satın alımlar Aka ölçüde akış uygulamalarındaki fiyatlı abonelikler ve harcamaların yanı Dizi flört uygulamaları ve TikTok üzere kısa görüntü hizmetlerinin tesiriyle bir evvelki yılın birebir periyoduna kıyasla %6 artarak 58 milyar dolara ulaştı.

Genel harcamalarda da düşüş var

Raporlama devrinde oyun dışı uygulama indirmeleri bir evvelki yıla nazaran %13 artarak 165 milyar olarak kayıtlara geçti. Lakin bu durum taşınabilir oyunlara yapılan harcamalardaki düşüşü telafi etmeye yetmedi.

Taşınabilir uygulama mağazalarındaki tüketici harcamaları %2’lik bir düşüşle 167 milyar dolara inmiş durumda. Veri.ai global taşınabilir oyun harcamalarının 2023 yılında %3 düşüşle 107 milyar dolara gerilemesini bekliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir