YouTuber’lar dünyanın en büyük ve en ağır dizüstü bilgisayarını yaptı

Genel Mar 03, 2023 Yorum Yok
Dizüstü bilgisayarlar çoklukla üretkenlik odaklı bir Eser olarak piyasada bulunuyor ve taşınabilir olmalarıyla öne çıkıyor. Vakit vakit firmalardan Aka ve ağır dizüstü bilgisayarlar görmüş olsak da Evan and Katelyn isimli bir YouTube kanalının yapmış olduğu bu dizüstü büsbütün başka bir noktada bulunuyor.

Dünyanın en Aka dizüstü bilgisayarı

Hafızamızı biraz zorladığımızda CES 2022’de Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 modelini yüksek fiyat ve 17,3 inçlik ekranıyla görmüştük. 2016 yılında ise Meczup boyutlu 21 inçlik Acer Predator 21 X’i inceleme görüntüsüyle sizlere aktarmıştık. Artık ise bütün bunları unutun. Çünkü YouTuber’ların el imali bu “dizüstü” bilgisayarları tamı tamına 43 inç ve 45 kg.

Evan ve Katelyn tarafından tasarlanıp inşa edilen bu aygıtın Aka bir kısmı kontrplaktan yapılmış. Klavye tarafında Redragon K605’ın bulunduğu bu dizüstünde Ufak bir tablet boyutunda bir dokunmatik yüzey de bulunuyor. İnşa edilen aletin içerisinde ise Intel NUC 11 küçük masaüstü bilgisayarı bulunuyor. Yani temelinde bu en uygun oyun bilgisayarı değil çünkü bu sistemin içerisinde Core i7-1165G7 ve RTX 2060 yer almakta.

Evan and Katelyn, aygıtı inşa ederken karşılaştıkları en Aka sorunun prizden uzakta çalışma bir yolunu bulmak olduğunu söylüyor. Tahlil olarak ise biri küçük PC’ye diğer de ekran Güç sağlayan çift 150W pil kullanılmış. Görüntüyü ve heyetimi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir