YouTube Music’te podcast yayınları başlıyor: Premium gerekmeyecek

Genel Nis 28, 2023 Yorum Yok
Google, YouTube Music iOS, Android ve web uygulamasına podcast yayınlarını getirdi. Podcastler şimdiye kadar YouTube uygulamasından dinlenebiliyor, izlenebiliyordu. Artık YouTube Müzik üzerinden dinlenebilecek lakin podcastler birinci etapta ABD’de kullanıma açıldı.

Podcastler fiyatsız, internetsiz dinlenebilecek

YouTube Müzik’teki podcastler fiyatsız, Premium abonelik gerekmiyor. Podcastler isteğe bağlı çevrimdışı olarak dinlenebiliyor ve görüntülü-sesli olarak, arka planda dinlenebiliyor. Podcastlere ekranın üst kısmındaki Podcast kısmına dokunarak anne sayfa kısmından erişilebiliyor. Müzik, sıhhat, fitness, iş, toplum, kültür üzere kategorilere dayalı tanınan podcastleri bulmak için Keşfet özelliği, aşikâr bir kişinin podcast yayınlarına ulaşmak için de arama sekmesi var.

Yakında Amerika dışında kullanıma açılacak

Google, YouTube Müzik’teki podcast dinleme tecrübesinin YouTube’da bulunan görüntü podcast tecrübesini tamamlamak için tasarlandığını söylüyor. YouTube, podcastleri getiren güncellemeyi Amerika’da kademeli olarak sunmaya başladı; yakında da Amerika dışındaki kullanıcılara açılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir