Yeni sürücü güncellemesi AMD Radeon RX 6000’e radikal performans artışı getiriyor

Anakart Driverları, Donanım Şub 16, 2023 Yorum Yok
AMD‘nin yakın vakitte piyasaya sürdüğü Radeon Software: Adrenalin Edition Driver 23.2.1 şoförleri, 3DMark DXR testinde Radeon RX 6000 ekran kartlarının ışın izleme performansına Aka bir gelişme getiriyor.

Radeon RX 6000 serisi kartlara sahip olanlar AMD tarafından iki ayı aşkın bir süredir yeni şoför güncellemesi bekliyordu. Lakin görünüşe nazaran AMD, bu uzun vadeli bekleyişi unutturacak cinsten bir performans kazanımı vadediyor. Özellikle ışın izleme testlerinde kimi Değerli performans artışları elde edilmiş üzere görünüyor.

Radeon RX 6000 serisine şoför dopingi

Bir kullanıcı Radeon RX 6800 XT üzerinde yaptığı testlerde 3DMark DirectX Raytracing performansının 26,20 FPS’den 36,20 FPS’ye yükseldiğini paylaştı. Münasebetiyle sentetik testlerde yeni Software: Adrenalin Edition Driver 23.2.1 sürücüler neredeyse yüzde 40’a varan RT performans artışı getiriyor.

Bu ortada kullanıcı FSR2 etkinken 1440p‘de 59 FPS aldığı Dying Light 2 üzere oyunlarda da yeni şoförün performansını test etti. En nihayet şoförlerle kart, tıpkı grafik yapılandırmasında ve tıpkı sahnede 72 FPS elde ediyor. Burada da yüzde 22’ik bir performans artışı Laf konusu.

AMD, Radeon RX 6000 serisi kartlarda ışın izlemede sahiden Aka bir performans artışı elde ederse bu, kart sahipleri için epeyce âlâ bir Sonuç olacaktır. Fakat belirtmekte fayda var, yapılan testlerin kapsamı nihayet derece dar ve her oyunda bu türlü bir performans artışının olmayabileceği unutulmamalı. Çünkü AMD, şoför sayfasında bu türlü radikal bir performans artışından bahsetmiyor. Çünkü AMD’nin resmi sayıları nihayet iki güncelleme ortasındaki performans kazanımını yüzde 1 ila yüzde 18 olarak belirtiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir