Yeni PlayStation 5 sistem güncellemesi yayınlandı: İşte PS5’e gelen yenilikler

Genel Mar 08, 2023 Yorum Yok
Sony, Discord entegrasyonunu da içeren yeni PS5 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, konsoldan Discord aramalarına katılma, 1440p çözünürlükte iyileştirmeler, PS5 konsolları ortasında bilgi transferi iç birçok yenilik getiriyor.

Discord entegrasyonu

Discord aramalarının PS5 konsoluna aktarılması için kullanıcının telefon yahut bilgisayardan Discord uygulamasını kullanıyor olması gerekiyor. Ayrıyeten şu anda sadece sesli aramalar destekleniyor. Bu, konsol üzerinden Discord sohbet bildirilerinin görüntülenemeyeceği, öbür Discord kullanıcılarının yayınlarının görülemeyeceği manasına geliyor. Oyuncular artık PS5’in kendi sohbet sistemini kullanmak zorunda değil; Xbox ve PC oyuncularıyla sohbet edebilecek.

1440p VRR desteği

Çözünürlük tarafında, PS5 artık 1440p VRR takviyesi sunuyor. Sony, bu güzelleştirmeyle oyunlarda daha akıcı görsel performans elde edileceğini söylüyor. Artık 1440p için daha Çok mod ve HDMI aygıtı destekleniyor.

Sesli komutla oyun kaydı

Sony, bu güncellemeyle oyuncuların oynanış görüntülerini kaydetmelerini kolaylaştıran bir sesli komut getiriyor. PS5 sahipleri artık “Hey Playstation” komutuyla oyundan bir kesit alabilecek. Bu özelliğin şu anda Amerika ve İngiltere’de kullanılabildiği belirtildi.

Sosyal özellikler

Sony, yeni güncellemeyle o anda oyun oynayan arkadaşlarınızı görebildiğiniz yeni “oynayan arkadaşlar” kutucuğuyla Birlikte parti sohbetleri ve ekran paylaşımını PS5 paneline ekledi.

Yeni erişilebilirlik özellikleri

PS5’e PS4 oyunu indirilip yüklendiğinde, oyuncunun PS4’te kayıtlı bilgilerinin olduğunu söyleyen bir bildirim gösteriliyor. Ayrıyeten WiFi yahut LAN ilişkisi üzerinden PS5 konsolları ortasında data ve oyun transferine İmkan tanıyan yeni bir seçenek de eklendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir