Yeni nesil Mac Pro ve Mac Studio ertelendi: WWDC’de tanıtılmayacak

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Intel işlemcilerini terk ederek kendi ürettiği M serisi işlemcilere yatırım yapan Apple, Güç verimliliği ve performans bahislerinde Önemli başarılara imza attı. Neredeyse bütün Mac modellerini ve birçok iPad modelini M serisi işlemcilerle güncelleyen Cupertino merkezli şirket, hala 2019 model Mac Pro’yu satmaya devam ediyor. Uzun bir müddet Evvel güncellenmesi planlanan aygıt, yeni savlara nazaran WWDC’de de yenilenmeyecek.

Mac Pro Yıl bitmeden tanıtılacak

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Mark Gurman, MacRumors aracılığı ile kimi açıklamalarda bulundu. Gurman, yeni nesil Mac Pro’nun yıl bitmeden tanıtılacağını lakin bu tanıtımın WWDC’de gerçekleşmeyeceğini belirtti. Böylelikle Mac Pro, M serisi işlemcilerinin tanıtımından yaklaşık 3 Yıl sonra yenilenmiş olacak. Apple, geçtiğimiz yıllarda M serisine geçişin 2 Yıl süreceğini belirtmişti lakin görünüşe nazaran firma, kendi planlarının gerisinde kaldı. Mac Pro, muhtemelen M2 Max yahut M2 Extreme çip setinden gücünü alacak ve firmanın şimdiye kadar ürettiği en kuvvetli bilgisayar olacak.

Mac Studio, M2 serisi ile güncellenmeyecek

Programın devamında Gurman, yeni nesil Mac Studio hakkında da konuştu. Görünüşe nazaran Apple, Mac Studio’yu M2 serisi işlemcilerle güncellemeyi planlamıyor ve aygıtın yeni modeli, M3 işlemcilerin çıkışından sonra tanıtılacak. Firmanın bu kararı vermesinin anne nedeni olarak yeni jenerasyon Mac Pro satışlarının ziyan görmemesi gösteriliyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir