Yeni Nesil Güvenlik Yazılımı Zemane Antimalware v2

Yeni Nesil Güvenlik Yazılımı Zemane Antimalware v2

Genel, Sosyal Medya, Yazılım Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Günümüzde birbirinden farklı anti virüs yazılımları ortaya çıkmakta ve her yazılım da kendi çapında kullanıcılara farklı korunmalar sunmaktadır. Daha öncelerinde anti virüs yazılımları sadece bilgisayardaki virüslerin analizini yapıyor ve zararlıları siliyordu. Günden güne gelişen anti virüs yazılımları zamanla anlık web korumasına sahip oldu. Bununla beraber davranış analizleri, proactive koruması gibi birçok fonksiyonları da beraberinde getirdiler. Virüs çeşitleri ve virüslerin etki yapıları değiştikçe anti virüs yazılımları da kendilerini günden güne yenilemekte ve yapılandırmaktalar. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Zemane Anti Malware v2 yazılımı ise diğer anti virüs yazılımlarına göre çok farklı bir çalışma prensibi kullanıyor ve neredeyse %99’a gkadar güvenlik sağlıyor.

Anti Malware v2 Çalışma Prensibi

Bu anti virüs yazılımının nasıl çalıştığına değinirsek Metascan 16 paketini kullanmaktadır. Yani içerisinde Eset, Bitdefender, Avira, Avg, Kaspersky ve zemane veritabanlarını barındırıyor. Bulut tabanlı olarak rootkit silme fonksiyonu da bulunmakta olan bu program oldukça göz dolduruyor. Bu yazılım ile bir dosyayı taradığınızda o dosyayı yukarıda saymış olduğumuz anti virüslerce taramaktadır. Yani sisteminizi tam olarak 6 anti virüs yazılımı koruyor. Ayrıca tarayıcılarınıza eklenen zararlı eklentileri de rahatlıkla tespit edebiliyor ve yine bunların temizlemesini de başarılı bir şekilde yapıyor. Bu yazılımın tek eksiği anlık koruma özelliğinin bulunmaması. Sadece tarama amaçlı kullanılmaktadır. Eğer sisteminizde bir anti virüs var ise bu yazılımı da tarma amaçlı olarak yanına kurabilirsiniz.

Anti Malware v2 Teknik Özellikleri

  • Dns sunucu temizleme özelliği
  • Cryptolocker türevlerini sezgisel algılama özelliği
  • Tarayıcı kontrolü özelliği
  • İnatçı virüsleri zorlayarak silme özelliği

Yazılımın yukarıdaki fonksiyonlara ek olarak tasarımsal fonksiyonlarına gelirsek ilk çalıştırdığınızda karşınıza gelen panele zararlı dosyaları rahatlıkla sürükle bırak şeklinde ekleyebiliyorsunuz. Kullanıcılara baloncuklar şeklinde popup uyarılarda bulunabiliyor. Tarama sekmesinde ise zaman ayarlı tara fonksiyonu, hareket tarama fonksiyonu, tarama yapmadan önce geri yükleme noktası oluşturma fonksiyonu gibi fonksiyonları da içerisinde barındırmaktadır.  Exclusions sekmesinde ise yazılıma istisna dosyaları ekleyebilir ve taranmasını istemediğiniz dosyaları ekleyebilirsiniz. Ayrıca yazılımın tam olarak 90 günlük legal anahtarları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gelişmiş sekmesinde yazılımın sistem başlangıcında başlaması veya başlamaması, buluta verileri otomatik olarak göndermesi veya göndermemesi gibi özellikleri bulunmaktadır. Ek olarak tarayıcı uzantısı silme özelliği de yine bu sekmede yer alıyor. Tarama ekranına bakarsak gayet normal bir şekilde hızlı tarama gerçekleştirebilen yazılım oldukça tatmin edici bir şekilde virüs taraması yapabiliyor ve buna ek olarak farklı fonksiyonları da barındırabiliyor. Ayrıca şüphelenmiş olduğu dosyaları direkt olarak buluta gönderiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir