Yapay zeka sohbet araçları yakında kafanızı çevirdiğiniz her yerde olacak

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
ChatGPT’yi yakında her uygulamada görmeye hazırlıklı olun. OpenAI, paylaştığı bir blog gönderisinde geliştiricilerin ChatGPT’yi uygulamalarına ve eserlerine entegre etmeleri için yeni bir API yayınladığını duyurdu. Yeni API ile Birlikte maliyetlerin de Değerli oranda düşeceğinin altı çiziliyor.

OpenAI, API’nin geliştiricilere “en yeni lisan (yalnızca sohbet değil) ve konuşmadan metne dönüştürme özelliklerine” erişim sağlayacağını ve maliyetleri yüzde 90 oranında azaltacağını söylüyor, “Geliştiriciler artık API’de Aleni kaynaklı Whisper large-v2 modelimizi Fazla daha süratli ve Müsait maliyetli bir halde kullanabilirler. ChatGPT API kullanıcıları, model iyileştirmeleri ve modeller üzerinde daha derin Denetim için Özel kapasite seçebilir.”

ChatGPT yakında her yerde

Duyurunun bir kesimi olarak şirket, uygulamalarında ChatGPT entegrasyonlarını başlatan yahut başlatmayı planlayan birtakım geliştiricilerin altını çizdi. Snapchat, yeni sohbet botu My AI‘ı bu hafta Snapchat+ abonelerinin kullanımına sunmaya başladı. ChatGPT ve Temel aldığı GPT-3.5 turbo modelini kullanan Biricik Snapchat değil. Kısa mühlet önce Quizlet dünyanın birinci Yapay zeka eğitmeni Q-Chat platformunu da tanıtmıştı. Ve bunlar sadece başlangıç üzere duruyor. Çünkü birden fazla firma, toplumsal medya ve uygulama geliştiricileri Yapay zeka sohbet araçlarını uygulamalarına ve servislerine eklemeye çalışıyor.

OpenAI, ChatGPT API’nin 750 söz başına sadece 0,002 dolar maliyete sahip olacağını da söylüyor. Bunun yanında OpenAI, saklılık ve Emniyet telaşlarıyla ilgili alıcı Geri bildirimlerine dayalı olarak geliştirici koşullarında da değişikliğe gitti. Kısaca OpenAI, geliştiricilerden gelen dataları hizmetini uygunlaştırmak için kullanmayacak. ek olarak geliştiriciler bilgileri 30 gün boyunca saklamak zorunda olacak lakin muhtemelen bu siyaset cebi derin şirketleri kapsıyor olacak. Geliştiriciler bugünden itibaren API’ye erişim için kaydolabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir