Xiaomi’ye yanıt gecikmedi! Oppo, 300W SuperVooc hızlı şarj sistemi yolda

Genel Nis 06, 2023 Yorum Yok

Günümüzde birçok kullanıcı 100W ve üzeri süratli şarj bedellerine sıcak bakmıyor olsa da, suratların kademeli olarak arttığını görüyoruz. Bu bağlamda kısa müddet sizlere, Redmi’nin 300W muhteşem süratli şarj sisteminden bahsetmiştik. Şimdi Oppo‘nun da benzer bir süratli şarj çözümü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Peki Oppo 300W SuperVOOC neler sunacak? bütün ayrıntılar haberimizde

OPPO’dan Xiaomi’ye karşılık geliyor

Bildiğiniz üzere süratli şarj teknolojileri, sırf şarj etme süratiyle değil, tıpkı vakitte ısı verimliliği ve akım yönetimi ile öne çıkıyor. Bu noktada Redmi tarafından tanıtılan 300W’lık tahlil, tepe güce sırf 3 dakikalık bir müddet için ulaşabiliyor. Bildirilenlere nazaran Oppo 300W SuperVOOC ise pil yüzde 80’e ulaşana kadar tıpkı suratları koruyacak. Böylelikle tam şarj müddetlerinin 5 dakikanın altında düştüğünü görebiliriz.

Şimdi geliştirme evresinde olan Oppo 300W SuperVOOC teknolojisinin, 4.450 mAh pil (tipik 4.600 mAh pil) ile eşleştirileceği belirtiliyor. Hasebiyle piyasaya sürüldüğü takdirde en süratli şarj tahlillerinden biri olacak. Henüz, yeni şarj sisteminin çıkış tarihi yahut hangi aygıtlara eşlik edeceği açıklanmadı. Lakin sızıntılar, 2023 sonuna işaret ediyor.

Bilmeyenler için günümüzde en yüksek şarj suratına sahip olan telefon 240W dayanağıyla Realme GT 3. Lakin Infinix’in kısa bir müddet Evvel 260W çok İstikametli Süratli Şarj sistemini piyasaya sürdüğünü hatırlatalım. OPPO’nun yeni süratli şarj tahlili ise, Özellikle pil tam kapasiteye ulaşana kadar suratını muhafazayı başarırsa oyunun kurallarını değiştirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir