Xiaomi’ye bir dava daha, bu kez Avrupa’da

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz hafta hemşehrisi Huawei tarafından dava edilen Xiaomi’ye bu hafta bir vuruş daha geldi. Bu Kez dokunmatik Geri bildirim teknolojileri ile ilgili Avrupa’da ve Hindistan’da lisans davaları açıldı.

Xiaomi davalardan kurtulamıyor

Haptics olarak da bilinen ve dokunmatik hareketlerinize titreşim ile Geri bildirim sağlayan teknolojiler bugün akıllı telefonlardan tabletlere, giyilebilir aygıtlara, medikal ekipmanlara ve dizüstü bilgisayarlara kadar pek Fazla farklı dalda kendisine yer buluyor. Bununla Bir arada müsaadesiz kullanımlar da Laf konusu.

Dokunmatik Geri bildirim teknolojileri geliştiren Immersion Corporation, kimi patentlerin ihlal edildiği gerekçesiyle 3 ülkede Xiaomi’ye dava açtı. Bu ülkeler Fransa, Almanya ve Hindistan halinde sıralanıyor. Firma dokunmatik Geri bildirim ile ilgili apansızın Çok patentin Xiaomi akıllı telefonlarında müsaadesiz bir biçimde kullanıldığını sav ediyor.

Genelde firmalar müsaadesiz kullandıkları patentler için sahibiyle uzlaşma yoluna gidiyor. Xiaomi de bu yolu takip ederse belli bir ölçü tazminat ödemesi gerekecek. öbür türlü mahkemede satış yasağına varan kararlar çıkabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir