Elon Musk, Twitter’a eklenecek yeni özellikleri duyurdu

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Elon Musk, 44 milyar dolara satın aldığı Twitter platformunda Değerli değişikliklere imza atmaya devam ediyor. Artık de Ünlü milyarder, Twitter takımının kullanıcı tecrübesini geliştirmek için eklemeyi planladığı birtakım yeni özellikleri duyurdu. Toplumsal medya platformu nihayet uçtan uca şifreleme ve tam imoji desteğine kavuşuyor.

Twitter’a eklenecek yeni özellikler muhakkak oldu

Hafta sonu yaptığı paylaşımda Elon Musk, uçtan uca şifreli DM özelliğinin bu ay içerisinde kullanıma sunulacağını söyledi. Bilmeyenler için uzun müddettir beklenen ve günümüzde birçok platformda karşımıza çıkan bu özellik, platformdaki direkt bildirilere Aygıt tabanlı şifreleme getirecek. Bu sayede bildirilerin Twitter çalışanlarının görmesi dahi engellenmiş olacak.

Ayrıca Musk, kullanıcıların ferdi DM’lere istedikleri rastgele bir emoji ile Cevap Eda imkanına da sahip olacağını duyurdu. Günümüzde Twitter’da bir DM’ye emoji ile Cevap vermeye çalıştığınızda, seçebileceğiniz yalnızca altı seçenek bulunuyor. Görünüşe nazaran Musk, tüm emoji seçeneklerinin kullanılmasına müsaade verecek. 

Elon Musk’ın hususla ilgili attığı tweet de şöyle: “Bireysel DM’leri yanıtlama, emojilere reaksiyon bırakma ve şifreleme özelliğini bu ayın sonunda kullanıma sunmayı hedefliyoruz.”

Bilindiği üzere Elon Musk, 2023’ün sonuna kadar Twitter CEO’su olarak kalmaya devam edecek. Bu noktada Ünlü milyarderin Ira sonunu 10 bine çıkarmak üzere farklı planları da bulunuyor. Lakin bu özelliğin ne Vakit kullanıma sunulacağı şimdi açıklanmadı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir