Xiaomi’den iki modele Android 13 sürprizi

Genel Mar 19, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan Android 13, Lahza itibariyle orta Tertip aygıtlara ulaşmaya başladı. Bu noktada çalışmalarını hızlandıran Xiaomi, artık de Redmi K30 Pro ve Xiaomi Mi 10T Pro için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini yayınladı. Yeni sürüm beraberinde neler getiriyor? Gelin daima birlikte bakalım.

Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro MIUI 14 güncellemesine kavuşuyor

Bilmeyenler için Redmi K30 serisi markanın piyasaya sürdüğü en dikkat çeken aygıtlardan biri olmayı başardı. Hakikaten Redmi K30 Pro, global pazarda POCO F2 Pro olarak piyasaya sürülürken, Redmi K30S Ultra, Xiaomi Mi 10T Pro olarak karşımıza çıktı. Artık her iki akıllı telefon Çin pazarında en nihayet Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini almaya başladı.

Bildirilenlere nazaran Android 13, Redmi K30 Pro için MIUI 14.0.5.0.SJDCNXM, Xiaomi Mi 10T Pro içinse MIUI 14.0.3.O.SJKCNXM Bina numarasıyla geliyor. Bununla Birlikte Şubat 2023 Emniyet yamasını beraberinde getiren sürüm, her iki Aygıt için yaklaşık 1GB boyutlara sahip. Ayrıyeten kademeli olarak dağıtılan yeni güncellemenin çok yakında ülkemiz ve global pazara adım atacağını söyleyebiliriz. 

Android 13 tabanlı MIUI 14, yeni arayüz güzelleştirmelerine ek olarak bellek tarafında verimlilik artışı ve daha kararlı bir performans sağlayan Foton Motoru ile geliyor. Hatırlamak gerekirse Foton motoru özelliği, üçüncü taraf uygulama geliştiricileri tarafından erişilebilen Temel Android çekirdeği üzerinde çalışıyor. Böylece sadece MIUI uygulamalarında değil geliştiriciler tarafından üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabilecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir