Donald Trump’ın YouTube kanalı açıldı

Genel Mar 19, 2023 Yorum Yok
ABD’nin eski Lideri Donald Trump’n toplumsal medya hesapları birbir açılıyor. Facebook ve Twitter hesaplarının akabinde YouTube hesabı açıldı. Liderin 2024 seçimleri öncesinde YouTube’a görüntü yüklemesinin yolu açıldı.

Trump’ın YouTube kanalı neden yasaklanmıştı?

YouTube, 6 Ocak 2021 tarihinde başkanlık seçim sonuçlarını bozmak isteyen bir Küme tarafından ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırının akabinde Donald Trump’ın kanalına görüntü yüklenmesini engelledi. Meta ve Twitter’ın tersine YouTube, kanalın birtakım görüntülerini sildi, büsbütün yasaklama uygulamadı.

Trump, kendi toplumsal File platformunda

Trump, yükleme kısıtlamasının kaldırılmasından beri YouTube’da yeni görüntü paylaşmadı. Lider, yasak ve diğer kısıtlamaları kaldıran Facebook, Instagram ve Twitter’da da uzun müddettir faal değil; kendi toplumsal File platformu olan Truth Social’ı kullanmayı tercih ediyor.

Diğer kullanıcılarla eşit

YouTube, seçim öncesinde seçmenlerin Aka siyasi adaylardan eşit halde haber alması gerektiğini düşünüp bu türlü bir karar alındığını söylüyor. Trump’ın öbür kullanıcılarla birebir siyasetlere tabi olacağı da belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir