Xiaomi’den bir modele daha MIUI 14 müjdesi

Genel Mar 28, 2023 Yorum Yok
MIUI 14 çalışmalarına Hız kesmeden devam eden Xiaomi, yeni özellikler ve sistem kararlığına odaklanan güncellemeyi orta Sınıf aygıtlara ulaştırmaya başladı. Bu kapsamda MIUI 14, artık de Redmi Note 9 Pro için yayınlandı. Pekala yeni sürüm beraberinde neler getiriyor? Gelin daima Birlikte bakalım.

Redmi Note 9 Pro için MIUI 14 güncellemesi başladı

MIUI 14 güncellemesi, Küresel ROM çalıştıran Redmi Note 9 Pro modelleri için birinci etapta ‘V14.0.3.0.SJZMIXM‘ Bina numarasıyla geliyor. Bununla Bir arada yeni sürümün Android 13 yerine Android 12’yi Temel aldığını belirtelim. Hakikaten Redmi akıllı telefonlar 2 Android ve 3 MIUI güncellemesi alıyor. Bu bağlamda 2020 yılında piyasaya sürülen Redmi Note 9 Pro, Android 10 tabanlı MIUI 11 sürümü ile kullanıcılara sunuldu.

An itibariyle Mi Pilot kullanıcıları için paylaşılan güncellemenin, önümüzdeki haftalarda yayınlanacak Kararlı Beta’nın akabinde global pazara ulaşacağını söyleyebiliriz.  

Güncellemenin kendisinden bahsedecek olursak daha az sistem uygulaması ve geliştirilmiş bir sistem mimarisi ile karşımıza çıkan MIUI 14, evrak taraması, çeviriler ve filtreleme yeteneği kazanan Mi AI Sesli Asistan’a ek olarak yeni widget formatı, anne ekran klasörleri ve Harika simgelerle daha Çok ferdileştirme seçeneği sunuyor.

Ayrıca yeni sürüm, bellek tarafında verimlilik artışı ve daha kararlı bir performans sağlayan Foton Motoru ile geliyor. Üçüncü taraf uygulama geliştiricileri tarafından erişilebilen ve Temel Android çekirdeği üzerine kurulan bu özellik, yalnızca MIUI uygulamalarında değil geliştiriciler tarafından üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir