Xiaomi Redmi Pad 2 özellikleri gün yüzüne çıktı

Genel May 22, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz yıl ilk tablet modeli Redmi Pad’i piyasaya süren Redmi, modelin halefi üzerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bu bağlamda bir müddettir Türlü sızıntılar ile karşımıza çıkan Redmi Pad 2, ”23073RPBFG” model numarası ile sertifikasyon sitelerinde görünmeye başladı. Pekala yeni tablet neler sunuyor? İşte bildiklerimiz 

Redmi Pad 2 özellikleri

Bildirilenlere nazaran Redmi Pad 2, 1200×1920 piksel çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip 10.95 inç LCD panele sahip olacak. Kamera kısmında 8MP birincil ve 5MP selfie sensörleri ile donatılacak tabletin, Snapdragon 680 platformundan Sıkıntı alması bekleniyor. Bu sızıntı, yani Snapdragon 680’e geçiş, tabletin genel performansında potansiyel bir düşüş olacağını bizlere gösteriyor.

Bilmeyenler için Redmi Pad, MediaTek Helio G99 işlemci ile vitrine çıkmıştı. Aktüel testlere nazaran Helio G99, GPU tarafında yüzde 16, AnTuTu’da ise yüzde 35 oranında daha yüksek bir performansa sahip. Dolayısıyla Redmi Pad 2, beklenenden daha Müsait bir fiyat aralığında satışa sunulabilir. 

Ayrıca var sızıntılar, Redmi Pad 2’nin kutusundan Android 13 işletim sistemi ve MIUI 14 ile çıkacağını söylüyor. Tabletin çıkış tarihi yahut diğer detayları ise şimdi paylaşılmadı. Lakin bütün bu ayrıntıların yakında açıklanacağını düşünüyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir