Xiaomi, 300W süper hızlı şarj teknolojisinde seri üretime geçebilir

Genel Mar 26, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Taşınabilir Dünya Kongresi kapsamında Xiaomi, yeni süratli şarj teknolojisi sergilemişti. Geliştirilen yeni 300W süper süratli şarj teknolojisi sayesinde sıfırdan bir telefonun büsbütün Şark olması yalnızca beş dakika sürüyordu. Artık  Digital Chat Station’a nazaran, Xiaomi, bu teknolojisinin seri üretimine geçmeye hazırlanıyor.

300W süratli şarj için Geri sayım

Mobil Dünya Kongresi’nde yapılan demo sunumda Redmi Note 12 Pro+’ın değiştirilmiş bir versiyonu kullanılmıştı. 4100 mAh boyutundaki pil yalnızca iki dakikada neredeyse yüzde 50’ye, beş dakikada da yüzde 100 doluluğa ulaşmıştı. Redmi 300W harika süratli şarj teknolojisi, şarj aygıtından telefonun şarj mimarisine ve bataryaya kadar yenilikçi tasarım ve yeni materyallerin bir birleşimi olarak nitelendiriliyor. Şarj aygıtı, Xiaomi’nin evvelki 210W şarj aygıtıyla tıpkı boyutu koruyan fakat yüzde 43’lük bir artışla 2,31W/cm³ Güç yoğunluğuna ulaşan dördüncü nesil entegre GaN (galyum nitrür) tahlilini kullanıyor.

Şarj mimarisi tarafındaysa yüzde 98 dönüşüm verimliliğine sahip Özel bir çip kullanılacak. Bu sayede akımdan Dolayı oluşacak olan ısı probleminin çözülmesi sağlanacak. Redmi 300W muhteşem süratli şarj teknolojisinin süratli Şark alanında bir dönüm noktası oluşturacağı söyleniyor. Yalnızca beş dakikada telefonun şarj edilmesi telefonlarımızı kullanma formumuzu değiştirebilir. Tıpkı vakitte şarjın bitmesi üzere tasaları de bu teknoloji ortadan kaldıracaktır.

Henüz bu şarj teknolojisini kullanan birinci modelin ne olacağı yahut ne Vakit piyasaya çıkacağı bilinmiyor. Öte yandan aktiflikte modifiye edilmiş Redmi Note 12 Pro+’te teknolojinin sergilenmesi sürecin Fazla uzun olmayacağı manasına geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir