Xiaomi 13 Ultra iddialı geliyor: Yüzde 1 şarjla 60 dakika dayanacak

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, Xiaomi 13 ailesinin amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Ultra’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda Çinli üretici, Xiaomi 13 Ultra’nın özelliklerine yavaş yavaş açıklık getirmeye başladı. Amiral gemisi telefon, pil müddeti ile kullanıcıları şaşırtabilir. İşte detayar 

Xiaomi 13 Ultra yeni pil yongaları alacak

Bildirilenlere nazaran Xiaomi’nin yeni amiral gemisi telefonu, Leica tarafından ayarlanmış bir kamera kurulumuyla 18 Nisan’da piyasaya çıkacak. Bugünse resmi Weibo hesabından yaptığı duyuruda marka, Xiaomi 13 Ultra modelinin Surge P2 ve Surge G1 çiplerinden dayanak alacağını doğruladı.

Surge G1 çipinin ayrıntıları bilinmiyor olsa da, Xiaomi 12 serisinde bulunan Surge P1’in halefi olacağını biliyoruz. Bununla Bir arada Xiaomi, yeni çipin daha yeterli ısı idaresi ve şarj verimliliği sunacağını belirtiyor. Hasebiyle Xiaomi 13 Ultra’nın şarj müddetlerinde Değerli bir gelişme bizleri bekliyor olacak.

Öyle ki Xiaomi, pil düzeyi %1’e düştüğünde bile telefonun 60 dakikaya kadar dayanacağını yahut 12 dakikalık bir telefon görüşmesini destekleyeceğini sav ediyor. Ancak bu yükseltme sırf Ultra Pil Tasarrufu modunda geçerli olacak.

Yakın vakitli sızıntılara nazaran Xiaomi 13 Ultra, 1 inçlik Sony IMX989 50MP birincil ve 50MP Sony IMX858 Yardımcı olmak üzere dörtlü bir arka kamera konseyimi ile karşımıza çıkacak. Kaputun altında ise Snapdragon 8 Gen 2 platformundan takviye alacak telefonun, rekabete tezli bir giriş yapması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir