Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Xiaomi 11T ve Poco F4 için Android 13 güncellemesi başladı

Xiaomi 11T ve Poco F4 için Android 13 güncellemesi başladı

admin admin -
28 0
Xiaomi tarafından kısa mühlet Evvel tanıtılan Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi, eski amiral gemileri ve orta Tertip telefonlar için erişime açılmaya başladı. Sistem kararlılığı ve yeni kullanıcı arayüzü geliştirmelerine odaklanan sürüm, artık Xiaomi 11T ve POCO F4 için hazır.

Xiaomi 11T ve POCO F4 için Android 13 güncellemesi başladı

2021 yılında piyasaya sürülen Xiaomi 11T ve POCO F4, Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Bildirilenlere nazaran kararlı Android 13 tabanlı MIUI 14, her iki telefon için sırasıyla ‘14.0.3.0 TKWMIXM‘ ve ‘14.2.0 TLMEUXM‘ Bina numaralarıyla geliyor. Bununla Bir arada Aralık 2022 Emniyet yamasını beraberinde getiren sürüm, yaklaşık 3,5GB boyutlara sahip.

Android 13 tabanlı MIUI 14, yen arayüz güzelleştirmelerine ek olarak bellek tarafında verimlilik artışı ve daha kararlı bir performans sağlayan Foton Motoru ile geliyor. Bilmeyenler için Foton motoru özelliği, üçüncü taraf uygulama geliştiricileri tarafından erişilebilen Temel Android çekirdeği üzerinde çalışıyor. Böylece sadece MIUI uygulamalarında değil geliştiriciler tarafından üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabilecek. 

Yeni güncelleme, Lahza itibariyle Xiaomi 11T için global, POCO F4 için Avrupa Mi Pilot beta kullanıcıları için erişime açılmış durumda. Bu bağlamda önümüzdeki haftalarda genel kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir