Xbox Series konsolları için geliştirilen depolama kartlarında indirime giriliyor

Genel May 06, 2023 Yorum Yok
Xbox Series X ve Series S konsollarında depolama alanı genişletilmesine müsaade veren Microsoft, bu durumu Değişik bir halde halletti. Microsoft, Playstation 5’te bulunan PCIe Gen 4 SSD girişi yerine konsollarında özel bir SSD girişine yer veriyor. Seagate tarafından bu giriş için geliştirilen Özel SSD’ler, Microsoft’un Velocity Mimarisini destekleyen Biricik depolama arttırıcı tahlil olmaya devam ediyor. Xbox’ın bu tahlili, kolay heyetimi ile dikkat çekse de Seagate’in SSD’leri bu vakitte kadar epey değerliydi lakin Microsoft ve Seagate, sonunda bu durumu değiştirmeye karar verdi.

512GB ek depolama 89 dolar oluyor

Xbox Series konsollarının çıkışının üçüncü yılına yaklaşırken Microsoft, tenkitleri dinleyerek yeni bir karara imza attı. Artık Seagate’in Xbox depolama kartları, daha ucuz fiyatlara satılacak. Önümüzdeki günlerden itibaren 512GB depolama kartı 89 dolar, 1TB depolama kartı 149 dolar, 2TB depolama kartı ise 279 dolar olacak. Bu fiyatlar, PCIe SSD tahlillerinden hala daha değerli olsa da bu türlü bir atılım Xbox oyuncularını sevindirecektir.

Bu vakte kadar sırf Seagate tarafından satılan SSD kartları, yakında farklı üçüncü partilere açılabilir. Best Buy’ın bir internet sayfası, Western Digital’ın 1TB’lık bir depolama kartı geliştirdiğini gösteriyor. Bakalım üçüncü partiler pazara girmeye başladıkça Xbox depolama kartları daha ulaşılabilir olacak mı? Seagate’in yaptığı fiyat düşürmeleri şimdilik sırf ABD’de geçerli lakin önümüzdeki aylarda global olarak geçerli olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir