WhatsApp’tan al haberi: Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a haber bülteni özelliği geliyor

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Günlük etkin iki milyar kullanıcısı olan dünyanın en Aka iletileşme uygulaması WhatsApp, haber dünyasına adım atıyor. Elde edilen bilgilere nazaran WhatsApp halihazırda Özel bir haber bülteni özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’e Bültenler özelliği geliyor

WhatsApp üzere bir iletileşme uygulaması aracılığıyla haber almak ne derecede mantıklı bir durum bilinmez lakin Wabetainfo tarafından belirtildiği üzere, bu türlü bir özellik yolda olabilir. WhatsApp Messenger’ın beta sürümü 2.23.5.3‘te bulunan bir kod içerisinde yeni bir “Bültenler” özelliğine atıfta bulunuluyor. Kod incelendiğinde bu bülten özelliğin birdenbire çoğa bir araç halinde çalışacağı söyleniyor.

İsteğe bağlı olan bu özelliğin WhatsApp durum kısmında kendisine ilişkin bir kısımda olacağı belirtiliyor. Kullanıcıların Bülten özelliği üzerinde tam denetime sahip olacağı söyleniyor Ancak reklamlardan ve algoritma tabanlı tekliflerden bahsedilmiyor. Bununla Bir arada kullanıcılara bir arama özelliğinin de sunulacağı belirtilmekte. Münasebetiyle Bülten üzerinden yayın yapan bireylere yahut sitelere ulaşmak Mümkün olacak üzere görünüyor.

Tüm bunların yanında WhatsApp’ın Bülten özelliği şimdi erken geliştirme etabında ve şimdi beta test basamağına bile geçmemiş durumda. ek olarak toplumsal platformların bir haber alma aracı haline dönüştüğü günümüzde WhatsApp’tan bu türlü bir atılım gelmesi mantıklı olabilir. Hatırlanacağı üzere Instagram kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger, haber bültenlerini, blogları ve makaleleri TikTok gibisi bir biçimde sunan yeni toplumsal platform Artifact’i piyasaya sürmüştü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir