WhatsApp’a gelen en büyük yenilik: Kullanıcı sözleşmesini reddetme!

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
2021 yılında fırtınalar koparan ve WhatsApp kullanıcılarının datalarını kullanma müsaadesi veren kontratın zorla imzalatılması olayı hala unutulmuş değil. Meta yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyor.

WhatsApp kullanıcı mukavelesi nasıl reddedilir?

Kullanıcı mukavelesi olayından sonra başta Avrupa Birliği olmak üzere pek Fazla ülke düzenleyici kuruluşu Meta firmasına ceza yağdırmıştı. Meta da kendisine sunulan kurallara uyma kelamı vermişti.

WhatsApp platformunun yayınladığı yeni güncelleme bu kelamın gerçekleştirilmesi mahiyetinde. Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde kullanıcılara bundan sonra, kontratlardaki unsurların nasıl değiştiği ve ferdî haklarını nasıl etkileyeceği detaylı tanımlanmak zorunda. öteki bir yenilik ise kullanıcı kontratının reddedilmesi.

Herhangi bir sebepten dolayı yenilenmiş olan mukaveleler kullanıcının önüne geldiğinde kullanıcı bunu reddedebilecek. Ayrıyeten kullanıcı yeni kontrat bildirimini kapatabilecek ve muhakkak ikinci bir bildirim gönderilmeyecek.

Bununla Birlikte yeni mukaveleyi reddeden kullanıcıların, bu kontratta sunulan yeni özelliklere erişemeyeceği belirtilmiş. Yani var kontratın kapsadığı özellikleri kullanabilecek lakin yeni kontratta olanlara erişemeyecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir