WhatsApp üzerinden yapay zeka ile sohbet devri başlıyor

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
Mark Zuckerberg, Yapay zeka Laf konusu olduğunda Meta’nın geride kalmayacağını açıkladı. CEO, şirketinin yeni bir üst seviye Eser kümesi kurduğunu ve bu kümenin üretken Yapay zekayı hizmetlerine uygulamaya odaklanarak kullanıcılar için “keyifli deneyimler” sağlayacağını söyledi.

Meta, kendi Yapay zekasını hizmetlerine ekleyecek

Zuckerberg yaptığı açıklamada, yeni bir üst Eser kümesinin kurulmasıyla şirket genelinde Yapay zeka üzerinde çalışan grupların bir ortaya getirileceğini söyledi. Bu sayede çalışmaların hızlanması hedefleniyor. Birinci adım ise yaratıcı ve etkileyici araçlar oluşturmak olacak; uzun vadeli amaç ise “insanlara Türlü formlarda Yardımcı olabilecek Yapay zeka kişilikleri” yaratmak.

Meta muhtemelen ChatGPT stili sohbet robotlarını WhatsApp ve Messenger’da metin tabanlı Yapay zeka araçları için kullanacak. Bunlar, kullanıcılar için eğlenceli bir kullanım durumu olsa da Meta, sonunda bu özellikleri satış ve alıcı dayanağı üzere alanlarda işletmelere sunabilir. Kullanıcı tarafından baktığımızda ise WhatsApp’e eklenecek olan Yapay zeka sizin yerinize bildirilere Cevap verebilir. Meta ayrıyeten Instagram’da yapay zeka takviyeli filtreler ve reklam formatlarının yanı Dizi “video ve Fazla modlu deneyimleri” de test ediyor üzere görünüyor.

Bu ortada Meta’nın kuracağı bu üst Eser kümesinin yöneticisi eski Apple yöneticisi Ahmad Al-Dahle olacak ve Meta’nın baş mahsul Sorumlusu Chris Cox’a rapor verecek. Meta geçtiğimiz hafta, birçok kıyaslamada OpenAI’ın GPT-3’ünden daha güzel performans gösterdiği ve GPT-3’ün Yekün boyutunun yalnızca onda biri olduğunu söylediği yeni doğal lisan modeli LLaMA‘yı duyurmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir