WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almanızı sağlayacak

Genel Mar 05, 2023 Yorum Yok
Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmek için her geçen gün yeni özellikler test ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora göreyse şirket şimdilerde bilinmeyen numaraların kullanıcıları rahatsız etmemesini sağlayacak bir özelliği test ediyor.

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almanızı sağlayacak bir özelliği test ediyor

Yukarıdaki ekran manzarasında de görebileceğiniz üzere WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almalarına İmkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik, uygulama ayarlarında bulunacak ve etkinleştirildiğinde bilinmeyen numaralardan gelen aramalar her Vakit sessize alınacak. Fakat arama listesinde ve bildirim merkezinde gösterilmeye devam edecek.

Bu yeni özellik, kullanıcıların istenmeyen aramaları Değerli ölçüde azaltmasına da Yardımcı olabilir. Böylelikle dolandırıcılık yahut kişisel bilgilerin çalınması üzere durumların bir nebze önüne geçilebilir. Şimdi test etabında olan bu yeni özellik, geliştirilmekte olan bir özellik olduğu için şimdi kullanıma sunulmadı. Lakin yakın bir vakitte yayınlanacak bir güncellemeyle kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir