VMware Fusion 13 yayınlandı: Apple Silicon Mac’ler için native destek geldi

Genel Kas 19, 2022 Yorum Yok
VMware, Apple Silicon işlemcili Mac’ler için Mahallî takviye sunan sanallaştırma programına yönelik Aka bir güncelleme olan Fusion 13 Pro’yu yayınlandı. Apple M1 ve M2 işlemcili Mac’lere dayanak sunan birinci sürüm yayınlandı. Bu özellik, bir müddettir beta sürümde test ediliyordu.

Intel ve Apple Silicon işlemcili Mac’lerde Windows 11

Fusion 13 Pro, Apple Silicon ve Intel işlemcili Mac bilgisayara sahip kullanıcıların Windows 11 üzere işletim sistemlerini sanal bir makinede çalıştırarak, macOS Windows tecrübesini Birlikte yaşatıyor. Windows 11’in ARM sürümünün çalıştırılması gerekiyor. Geliştiriciler, bu sürümdeki VMware araçlarının sanal grafikler ve File bağlantısı sağladığını, daha fazlasının geleceğini söylüyor. Ayrıyeten şoförlerin sertifikalı ve imzalı olduğu belirtiliyor ve çözünürlük 4K ve üzeri ayarlanabiliyor.

Grafik performansı açısından Fusion 13, Intel üzerinde Windows ve Linux sanal makinelerinde, Apple Silicon üzerinde Linux sanal makinelerinde OpenGL 4.3’ü destekliyor. Intel üzerinde çalışan Windows, DirectX 11 grafiklerini keyfini yaşatmaya devam ederken, Fusion, var en süratli GPU’lardan kimilerini kullanarak inanılmaz performans için eGPU aygıtlarını desteklemeye devam ediyor. Apple Silicon üzerinde çalışan Fusion, Linux çekirdeği 5.19 yahut üzeri yüklü ARM tabanlı Linux sanal makinelerinde Fer suratında 3D donanım hızlandırmayla OpenGL 4.3 sunuyor.

VMware Fusion 13, ücretsiz deneme sürümüyle geliyor ve kayıt gerektirmiyor. DMG belgesinden Apple Silicon ve Intel çipli Mac’ler için iki farklı suram evrakı çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir