Vivo ve ZEISS mobil fotoğrafçılıkta 2023 trendlerini açıkladı

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Toplumsal medyanın yaygınlaşması ve daha Çok insanın internette paylaşım yapmasıyla Bir arada akıllı telefonlarda kamera kalitesinin ehemmiyeti artıyor. Tüketiciler telefon seçimi yaparken kamera özelliklerine dikkat ediyor. Bu durum, akıllı telefon üreticilerini kamera rekabetine sokuyor.

Akıllı telefon dünyasına profesyonel fotoğraf teknolojilerini getirmek için Amel birliği yapan Vivo ve ZEISS, 2023 yılında akıllı telefon fotoğrafçılığı için Ehemmiyet teşkil edecek taşınabilir görüntüleme teknolojilerini açıkladı. Bu sene fotoğrafçılık odaklı akıllı telefon seçimi yaparken hangi özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor?

Düşük Fer şartlarında bile harika çekimler

Akıllı telefon kameraları için düşük Fer şartlarında harika çekimler yapmak güç bir mevzu olsa da, nihayet yıllarda kaydedilen Değerli ilerlemelerle bu alanda muvaffakiyet daha Mümkün hale geldi. 1 inç sensörlü görüntüleme sistemleri, bugün şiddetli aydınlatma şartlarında bile etkileyici sonuçlar veriyor. Sensöre daha Çok Fer getirmeye Yardımcı olan ve gelişmiş bir sinyal-gürültü oranına yol açan 1 inç boyutundaki sensörler, dalda ezberleri bozuyor. vivo ve ZEISS, 2023 yılında öne çıkacak özelliklerden biri olan bu sensörlerin taşınabilir görüntülemede çıtayı büsbütün yeni bir düzeye yükselteceğini öngörüyor.

Öte yandan dalda yıllardır daha Aka ve daha Çok mercek elementlerine yönelik bir eğilim gördüklerini anlatan ZEISS Tüketici Eserleri Kıdemli Akıllı Telefon Teknoloji Müdürü Oliver Schindelbeck, günümüzde artık Mümkün olan en yeterli imaj kalitesini elde etmek için plastik mercek elemanları kullanmanın kâfi olmadığını vurguluyor. Artık profesyonel fotoğrafçılık ekipmanlarına benzeri cam mercek elementlerini iç etmenin yaygınlaştığını kaydeden Schindelbeck, üst seviye cam malzemeyi üst seviye plastiklerle birleştirerek genel manzara kalitesini güzelleştirdiklerini ve hayalet çözünürlüklü imgeler, başı boş Fer ve renk sapmaları üzere istenmeyen efektleri Kıymetli ölçüde azalttıklarını belirtiyor.

Düşük Fer şartlarında yapılan çekimlerde manzara sürece de artık Değerli bir Öğe olarak öne çıkıyor. var algoritmalar yalnızca kaliteli manzara sonrası sürece sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte manzara yakalama ve sahne tahlili için de yeni imkanlar sunuyor. Algoritmalarla ve sahne ardında gerçekleşen bilgiişleme dayalı fotoğrafçılıkla, görece Ufak cam elemanların ve sensörlerin üstesinden gelinebiliyor. görünüm algılama ve Özellikle gren azaltma, harika gece çekimleri yapmak isteyen kullanıcılara fayda sağlayan iki Kıymetli özellik olarak öne çıkıyor. mesela imaj tonlarını daha da güzel optimize etmek için, yükseltilmiş bir HDR algoritması vivo’nun amiral gemisi modellerine entegre olarak geliyor. Amiral gemisi modellerde görüntüleme alanında daha yeni bir gelişme olarak, günümüzde düşük ışıkta Cazibe sonuçlarını Aka ölçüde güzelleştiren daha kuvvetli algoritmalar çalıştırma yeteneğini yüksek güç verimliliği ile birleştiren Özel çipler kullanılıyor.

Sanatsal manzara tasarımı

Portre çekimleri, birer fotoğraf olmanın ötesinde, gelecekte hatırlanacak duygusal anılar olarak her Vakit tanınan olacak. Bu noktada, taşınabilir görüntüleme aygıtlarının gerçek ayrım yarattığı alanın portre çekimleri olduğu söylenebilir. Beşerler artık kristal netliğinde imgelerin yanı Dizi sanatsal maharetlerini en yeterli halde ortaya çıkarmalarına, Hatıra olarak saklayabilecekleri yahut toplumsal medyada paylaşabilecekleri kusursuz portreler çekmelerine Yardımcı olacak aygıtlar istiyorlar. vivo ve ZEISS bu noktada da kayda değer başarılara imza attı. mesela fotoğraflarda Özellikle denetimsiz bir formda ortaya çıktıklarında çoklukla istenmeyen bir durum olan mercek parlamaları, kimi durumlarda aslında fotoğrafa büsbütün sanatsal bir Görünüm ve His katabiliyor. özel bir mod, fotoğraflarda insanların ekseriyetle birçok klasik sinemada gördüğü ayırt edici bir mercek parlaması görünümü oluşturabiliyor. Çerçevede yahut arka planda kuvvetli bir Fer kaynağı olduğunda, bu efekt göze çarpacak bir biçimde sergilenebiliyor.

Daha gerçek ve daha doğal fotoğraflar

vivo ve ZEISS’a nazaran, profesyonel görüntüleme Laf konusu olduğunda birçok profesyonel fotoğrafçıya nazaran portre çekimleri için eksiksiz seçim olduğunu kanıtlamış olan 50 milimetrelik klasik fotoğraf merceğinin göz arkası edilmemesi gerekiyor. 50 milimetrelik merceğin görüş alanı insan gözünün görüş alanına yakın olduğu için, bu mercek doğal görünümlü portreler çekilmesine İmkan tanıyor. Bu mercek ayrıyeten objeyi 1 ila 2 metre ortasında makul bir aralıktan çekme imkânı veriyor. Böylelikle kamera kendilerine Fazla yaklaştırılmadığı için beşerler kendilerini gergin hissetmiyor, daha doğal ve rahat davranabiliyor ve görünebiliyorlar. 50 milimetrelik mercek ayrıyeten, yanlışsız diyafram açıklığıyla birçok merceğin ekseriyetle en zayıf noktası olan düşük Fer şartlarında bile eksiksiz kalite sunabiliyor.

Tüketicilerin kameraların yakalayabileceği imaj ve görüntülerin yüksek kalitesini tam olarak görebilmeleri için, kameranın sensörleriyle Bir arada vivo akıllı telefonların ekranları da kapsamlı kalibrasyon süreçlerine tâbi tutuluyor. Böylelikle kullanıcılar objektifin yakaladığı fotoğrafları ekranda gerçek renkleriyle görüntüleyebiliyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir