Vivo, konuşmayı işaret diline dönüştüren uygulamasını duyurdu

Genel Mar 04, 2023 Yorum Yok
Bugün Dünya İşitme Günü ve Vivo, konuşmayı gerçek vakitli olarak hem işaret lisanına hem de metne dönüştüren yeni Sign Language Interpreter uygulamasını resmen duyurdu. Uygulama, Vivo’nun akıllı telefonlarında kullandığı OriginOS işletim sistemli modellerinde yer alacak.

Vivo’dan mahzurları kaldıran uygulama

“İşitme engelli yüksek bir duvar ise Sign Language Interpreter size bir pencere açmaya çalışıyor” tabirleriyle duyurulan uygulama, çift yönlü bir irtibatı Mümkün kılıyor. Yani uygulama konuşmanızı direkt işaret lisanına ve yazıya çevirebildiği üzere bunun tam karşıtını de yapabiliyor.

Öte yandan işaret lisanı tanıma teknolojileri uzunca bir müddettir gelişmekte zorluk yaşıyordu. Çünkü geliştiriciler bu eşsiz lisanı tanımlamada zorluk çekiyor, hareketlerin taraflarını, sistemini ve biçimlerini aktarmakta zayıf kalıyordu. Lakin OrginOS grubu bu zorlukların üstesinden muvaffakiyetle geldi ve işaret lisanı tanıma teknolojisinde Değerli ilerleme kaydetti. Uygulama halihazırda 1200 işaret lisanı sözünü tanılayabiliyor ve bunu yüzde 80’in üzerinde doğrulukla başarıyor. Vivo, OrginOS takımının uygulamayı geliştirmeye devam edeceklerinin altını çiziyor. Şimdilik bu özellik Çince lisanında kullanılabiliyor olsa da daha Çok pazara açılması da mümkün duruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir