ViewSonic, Xbox için tasarlanan ilk projektörlerini duyurdu

Genel Mar 24, 2023 Yorum Yok
ViewSonic, “Designed for Xbox” etiketini taşıyan bir projektörü duyuran birinci donanım şirketi oldu. Firma yaptığı İzah ile birebir anda iki oyun projektörünü piyasaya sürdü. Öte yandan Designed for Xbox markasını birinci olarak 2020 yılında Xbox konsollarıyla uyumluluğu sağlamak için Microsoft ile Amel birliği içinde yapılan aksesuarları belirtmek için hayatımıza girmişti.

Xbox için tasarlandı

Hem ViewSonic X1-4K hem de ViewSonic X2-4K, isimlendirmelerinden de anlaşılacağı üzere 4K UHD çözünürlükte görseller sağlayabiliyor. 100 inçe kadar büyükçe bir ekran boyutu sunabilen projektörler ayrıyeten “tiyatro seviyesinde” olarak tanımlanan Harman Kardon hoparlörlere sahip. Her iki Aygıt da Xbox tasarım lisanını yansıtan ve bu projektörlerin Xbox oyuncuları için olduğunu açıkça ortaya koyan Siyah ve yeşil renkte geliyor. Ayrıyeten Xbox’a Özel çözünürlük ve yenileme suratı kombinasyonlarının yanı Dizi HDMI 2.1 ile bağlandıklarında giriş gecikmeleri 4,2 ms düzeyine düşüyor ve 240 Hz yenileme suratları sunuluyor.

ViewSonic X1-4K ile X2-4K’nın ortasındaki Temel fark, X1-4K‘nın standart yansıtma oranlı bir projektör olması. Hasebiyle bu model temelinde tavana monte olan kurulumlar için tasarlanmış durumda. Öte yandan X2-4K ise sehpa yahut gibisi bir yere yerleştirilebilen kısa mesafeli bir projektör. X2-4K ile 100 inçlik manzarayı alabilmek için 1.5 metrelik bir araya konumlanması gerektiğini de belirtelim. Halihazırda her iki model de İngiltere’de şu anda satışa sunulmuş vaziyette. ViewSonic, X1-4K için yaklaşık 1.478 dolar talep ederken kısa mesafeli X2-4K için ise yaklaşık 2.152 dolar talep ediyor. Viewsonic, 2023’ün ikinci çeyreğinde projektörlerin daha yaygın bir biçimde bulunacağını belirtiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir