Twitter’dan mavi tik rozetinden sonra resmi tik rozeti uygulaması

Genel Kas 09, 2022 Yorum Yok
Twitter evvelden sadece Ünlü şahısların profiline eklenen mavi tik işaretini Elon Musk’a 8 dolar ödeyen kullanıcıları temsil eden bir sembole dönüştürmek istiyor.Bu sembole ek olarak resmi tik rozeti geliyor. ​​​​​​Mavi tik sembolünün yaygınlaştırılma fikri parodi bir hesap kullandığını açıkça lisana getirmek istemeyen şahısların güzeline gitmedi. Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter Blue hizmetini kullanıp kimlik doğrulama sisteminin sağladığı mavi tik işaretini kullanan bireyleri başkalarından ayıracağı belirtilen yeni bir uygulamaya imza atacak.

Twitter artık de resmi tik rozeti üzerinde çalışıyor

Twitter’da üst seviye bir yönetici olan Esther Crawford bu bahis hakkında bir İzah yaptı. Resmi tik rozeti Crawford’ın söylediğine nazaran kimliği daha Evvel doğrulanan her şahıs tarafından kullanılamayacak ve bu etiket satın alınamayacak.

Bu sembolü hükûmeti temsil eden şahıslar, ticari şirketler, Amel ortakları, Aka medya kuruluşları, yayıncılar ve kimi tanınmış bireyler kullanabilecek. Kimi tanınmış bireyler ibaresinin hangi koşullar altında kimler için tanımlanacağı şimdi belirli değil.

Crawford, yeni Twitter Blue hizmetinin kimlik doğrulama sisteminden ibaret olmadığını, bu sistemin mavi onay tikine ve belirli özelliklere erişim sunan fiyatlı bir abonelik hizmeti olduğunu söyledi. Özcesi kimlik doğrulamaözelliğide bu hizmetin bir modülü olacak.

Eski mavi tik işaretinin kullanılma hedefi artık yeni resmi tik sembolünün kullanılma hedefi olacak üzere gözüküyor. Crawford’a nazaran günde 200 milyondan Çok kullanıcıya mesken sahipliği yapan Twitter, hesap tipleri ortasında Fark yapmanın yollarını denemeye devam edecek. Resmi tik rozeti ve mavi tik rozeti nelere yol açacak daima Bir arada göreceğiz.

Twitter resmi tik rozeti nedir? 📛

Bu rozet devlet erkânları, ticaret yapan firmalar, Amel ortakları, Ünlü medya kuruluşları, yayıncılar, kimi tanınmış bireyler tarafından kullanılabilen, satın alınamayan ve herkese verilmeyen bir semboldür.

Twitter resmi tik rozeti ne işe fayda? 🤔

Bu sembol bir kullanıcının Twitter Blue’dan farklı olarak resmen Twitter tarafından yönetimsel açıdan tanınmışlığını simgeler.

Twitter resmi tik rozeti ne Vakit etkin olacak? 🧐

Henüz muhakkak değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir