Twitter’daki bir hata silinen tweet’leri geri getiriyor

Genel May 22, 2023 Yorum Yok
Elon Musk idaresindeki platformda yaşanan sıkıntılara bir yenisi daha eklendi ve Twitter, yeni haftaya sıkıntılarla başladı. Birçok kullanıcı tarafından raporlanan yeni sorun, toplu olarak silinen tweet’lerin gizemli bir formda tekrardan Geri gelmesiyle ilgili üzere görünüyor.

Twitter, silinen tweet’leri Geri yüklüyor

Şimdilik bu sorunun ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor fakat bu Sıkıntı hakkında konuşan yüzlerce insan görmek mümkün. Kullanıcılar aylar Evvel sildikleri binlerce tweet’in Vakit tünellerine tekrardan yüklendiğini belirtiyor. Tweet’ler ile birlikte re-tweet’ler ve yanıtlar da Yeniden birebir biçimde Geri yüklenmiş durumda.

Sorunun nedeni bilinmiyor

Şimdilik bu sorunun neden yaşandığı yahut kaynağının ne olduğu hakkında bir İzah yok. Ama akla birinci gelen kuşkulu, toplu tweet silme aracı olan TweetDelete.net. Fakat Twitter sunucularının taşınması ve bilgilerin ezkaza Geri yüklenmesi de bu probleme neden olmuş olabilir. Her ne oluyorsa olsun, bu durum Twitter’ın çökmekte olan altyapısının ve kullanıcılara vaat ettiği Temel fonksiyonları bile yerine getirmedeki yetersizliğinin bir Öbür göstergesi.  Öte yandan silinen eski tweet’lerin tekrardan gün yüzüne çıkması kimileri için değersiz olsa da kimileri için nihayet derece Kıymetli olabilir. mesela siyasi figürlerin geçmişte attıkları lakin sonrasında sildikleri tweet’ler yasal problemlere neden olabilir.

Öte yandan bahse dair Twitter’dan bir İzah istedim. Lakin görünüşe nazaran Twitter basın sınırını hala kapalı tutuyor ve her türlü isteğe otomatikleştirilmiş “kaka” emojisini göndermeye devam ediyor. Umarız Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino bu sorunu çözmeye niyetli olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir