Twitter’da abonelik dönemi: İçerik oluşturuculara yeni gelir kapısı

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Twitter, birtakım Özel içeriklere erişmek için bir hesaba abone olmanızı sağlayan “Süper Takipler” özelliğini “Abonelikler” olarak tekrar isimlendiriyor. Twitter’ın sahibi Elon Musk, özelliği duyururken halihazırda ayarların “Para Kazanma” kısmında bulabileceğinizi belirtti. Özellik şimdilik Türkiye’de faal değil.

Twitter Abonelikler nedir?

Muhteşem Takipler birinci olarak Şubat 2021’de duyurulmuştu ve gördüğüm kadarıyla Twitter Abonelikler, tıpkı özelliklerin birçoğuna sahip. Abonelikler ile, özel tweet’ler, sadece abonelere özel Spaces yayınları ve Özel abone rozetleri üzere şeyler sunulacak. Hatta Twitter, “potansiyel bonus içerik olarak haber bültenlerini ve öteki Twitter özelliklerini” iç etmeyi umduğunu söylüyor.

Twitter Abonelikler şartları

Twitter’ın ayarlar menüsündeki Profesyonel Araçlar altında bulunan Para Kazanma sekmesi aracılığıyla Abonelikler kısmına ulaşılıyor. Abonelik sunmaya Müsait olup olmadığınız buradan görülebiliyor. Twitter Abonelikler için en az 10.000 etkin takipçiye sahip olmanız, nihayet 30 günde 25 tweet atmanız ve en az 18 yaşında olmanız gerekiyor. Bunu dışında daha Çok kriter Mevcut lakin kilit olanlar bunlar. öteki kriterlere buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter Abonelikler ücretleri

Twitter’a nazaran aylık abonelikleri 2,99 dolar, 4,99 dolar veya 9,99 dolar olarak sunabilirsiniz. Şimdilik bu özellikten sadece ABD’deki içerik oluşturucuları faydalanabiliyor. Abonelik satın alabilenler ise ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’daki kullanıcılar ile sonlu.

Twitter, içerik oluşturucuların ömür uzunluğu çıkarları 50.000 doları aşana kadar gelirlerinin yüzde 97’sinin kendilerine aktarılacağını söylüyor. İçerik oluşturucular bu ölçüsü aştıklarında bu Oran yüzde 80’e düşüyor. Musk’ın yaptığı açıklamada ise Twitter, istikbal 12 ay boyunca içerik oluşturucuların abonelikler yoluyla kazandığı paranın hiçbirine dokunmayacak. Uygulama mağazalarının yaptıkları kesintileri de hesaba katmak gerek. Açıkçası Harika Takipler neredeyse hiç İlgi görmemişti fakat Twitter Abonelikler biraz daha Çok kitleye ulaşabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir