Twitter, Sana Özel zaman tüneli dayatmasında geri adım atıyor

Genel Oca 22, 2023 Yorum Yok
Geçen aya kadar Twitter‘da, Vakit tünelinin hangi versiyonunu kullanmak istediğinize dair bir tercih belirlemenizi sağlayan bir düğme vardı. Şirket, iki Vakit çizelgesi ortasında geçiş yapmanıza müsaade veren bir kullanıcı arayüzünü kullanıma sunduğundan beri bu seçenek ortadan kalktı ve uygulama varsayılan olarak ‘Sana Özel’i açmak üzere ayarlandı.

Twitter, Sana özel dayatmasını gevşetiyor

Ancak görünen o ki Twitter bu değişikliğinde bir adım geriye gitmeye hazırlanıyor. Elon Musk’ın paylaşmış olduğu bir tweet’e nazaran bir sonraki güncellemede Twitter, algoritmik Vakit tüneli ‘Sana Özel’i kullanmanız konusunda daha az ısrarlı olacak. Bu sayede hangi Vakit tünelini görmek istediğinizi seçmeniz ve o Vakit tünelinde kalmanız sağlanacak.

Twitter arayüz güncellemesiyle Birlikte temelinde birtakım fonksiyonel yenilik de getirmişti. Bunlar ortasında Instagram’daki kaydetme tuşuna benzeyen bir özellik de yer alıyor. İstediğiniz tweet’i daha sonra okuyabilmek için Biricik tıkla kaydetmeniz Muhtemel hale getirildi. Bu kaydedilen içerikler gizli olacakken yer imlerine eklenen tweet’ler gizli zevk olarak kayda geçecek ve Özgün tweet’in beğenisi artıracak.

Bu özellikler ortasında bulunan tahminen de en Kıymetli özellik ise aslında özelleştirilmiş bir Vakit tüneli oluşturmanızı sağlıyor. Bildiğiniz üzere Listeler bir müddettir Twitter’da var. Artık bu listeleri Vakit tünelindeki Sana özel ve Takip Edilenler sekmelerinin yanına ekleyebiliyorsunuz. Hasebiyle oluşturduğunuz listeye tıpkı arayüzde kaydırarak erişmeniz mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir