Twitter, kendi ödeme platformu üzerinde çalışıyor

Genel Oca 31, 2023 Yorum Yok
Elon Musk’ın satın alımıyla Birlikte birçok değişikliğin ve yeniliğin gerçekleştiği Twitter’da gelişmeler süratle devam ediyor. Yakın bir vakitte ortaya çıkan bir rapora nazaran ise şirket kendi ödeme platformunu yapmak için çalışıyor.

Twitter artık yalnızca toplumsal medya platformu olmayabilir

Kasım ayında Twitter Spaces’ta düzenlenen Twitter reklamverenleri ile yapılan bir toplantıda Elon Musk, ödeme pazarına girme planlarından bahsetmişti. Kullanıcıların toplumsal ağdaki öbür şahıslara para aktarabileceklerini bir plandan bahseden Musk, o vakitten beri planı hakkında daha Çok detaya yer vermedi.

Plan üzerinde etkin olarak çalışan şirket, Financial Times’ın raporuna göre ABD’de bir ödeme platformu olmak için Gerekli lisans müracaatlarını yapmakta. Raporda Elon Musk’ın Twitter’ın yalnızca iletileşme uygulaması değil finans üzere bahisleri da içeren her şey uygulaması olmasını istediğinden de bahsediliyor.

Twitter’ın yeni ödeme platformu birinci olarak olağan Nakit üniteleri ve ödeme prosedürleriyle çalışacak olsa da, uygulamanın gelecekte kripto Nakit ünitelerini de desteklemesi hedefleniyor. Platformun, esasen PayPal ve hatta kullanıcıların sadece mağazalarda ödeme yapmalarına değil, tıpkı vakitte ortalarında Nakit transfer etmelerine de müsaade veren Apple Pay ile de rekabet etmesi planlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir