iPhone 14’te bulunan çarpışma algılama özelliği, hayat kurtardı

Genel Oca 31, 2023 Yorum Yok
Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte trafik kazası algılama özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların şuur kaybı yaşadığı yahut iPhone’a ulaşamayacağı üzere durumlarda aygıt, otomatik olarak acil servisleri arıyor. Bu özellik, yakın bir vakitte Avustralya’da gerçekleşen bir kazaya takımların erken müdahale etmesini sağladı.

Çarpışma algılama özelliği, beş kişinin hayatını kurtardı

Avustralya’nın Tazmanya eyaletinde, sadece 170 nüfuslu bir kasabanın dışında bir kamyonetin ağaç kütüğüne çarpmaı sonucu kaza meydana geldi. Gece saatlerinde gerçekleşen kazanın az nüfusun bulunduğu bir yerde gerçekleşmesi Aka talihsizlikti. Lakin kamyonetteki kazazedelerden birinde bulunan iPhone 14 sayesinde Hadise ucuz atlatıldı.

iPhone 14’te bulunan çarpışma algılama özelliği, kazanın gerçekleştiğini algılayınca yardım gruplarına haber verdi. Böylelikle dört Beygir taşıyan kamyonette bulunun 5 şahıs yaralı bir formda kurtarıldı. Ne yazık ki kaza sonucu atların bulunduğu kısmın takla atması sebebiyle atların hepsi öldü.

Yaşları 14 ila 20 ortasında değişen kazazedelerin hepsi kazanın yaklaşık 250 metre uzaklığındaki Hobart’taki bir yarıştan dönen bir Beygir yarışı ahırının üyeleriydi. Mevzu ile ilgili İzah yapan Tazmanya Polis Müfettişi Ruth Orr, çarpışma tespit özelliğinin süratli bir müdahaleyi Mümkün kıldığını söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir