Twitter karakteri sınırı 10 bin oldu: Artık makale yazılabilir

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Twitter Blue aboneleri artık azamî 10.000 karakter tweet uzunluğuna, kalın ve italik metin biçimlendirmelerine sahip. Twitter Ira hududunu artırarak kendisini bir Substack rakibi haline getiriyor ve birebir vakitte karakteri hududunun artışıyla da açıkçası bir haber portalı haline dönüşüyor.

Twitter Ira sonu 10 bine yükseldi

Twitter, Blue aboneli için geçtiğimi Şubat ayında Ira hududunu 280’den 4000’e yükseltmişti. Ortadan geçen birkaç haftanın akabinde Ira hoşu on bine yükseltilirken ek metin biçimlendirme özellikleri de eklendi. Münasebetiyle bu değişiklikler Twitter’ın Substack üzere bülten platformlarıyla rekabet etmesine Yardımcı olmak için tasarlanmış üzere görünüyor.

Twitter artık bir toplumsal medya olmaktan çok bir “medya” olma yolunda ilerliyor üzere. Çünkü nihayet yapılan bu eklemelerin yanında kısa bir müddet Evvel de Abonelikler özelliği aktifleştirilmişti. Abonelikler ile bir kullanıcıya abone olup Özel içeriklere erişim hakkı elde ediliyordu. özel haber bültenleri yahut görüntüler üzere içerikleri Twitter’dan sunmayı tercih edecek içerik üreticileri için bunlar hoş değişiklikler diyebiliriz.

Ancak Twitter’ın kısa biçimli blog platformu olma mirası kolay kolay geride bırakılabilecek bir şey değil. Birtakım içerik oluşturucular yeni uzun form özelliklerine İlgi duyduklarını belirtirken, pek Fazla Alelade Twitter kullanıcısı uzun tweet’ler okumaya ilgisiz ve isteksiz. The Information tarafından bildirilen datalar de Twitter Blue’nun abone çekmekte zorlandığını gösteriyor; hizmetin global abone sayısının 290.000 civarında olduğu iddia ediliyor: Twitter’ın geçen Yıl bildirdiği yaklaşık 250 milyon günlük faal kullanıcının yalnızca yüzde 0,1’i.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir