Microsoft, Bing yapay zekasını SwiftKey’e getirdi

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Microsoft, perşembe günü yaptığı açıklamada, Bing sohbet robotunu Android ve iOS’ta akıllı telefon klavye uygulaması SwiftKey‘e entegre ettiğini duyurdu. Yeni entegrasyon, kullanıcıların botla direkt taşınabilir klavyelerinden sohbet etmelerine ve uygulamalar ortasında geçiş yapmak zorunda kalmadan bir şeyler aramalarına İmkan tanıyacak.

SwiftKey klavye artık daha zeki

Bing, SwiftKey’de üç anne özelliğe sahip olacak: Sohbet, Ton ve Arama. Sohbet fonksiyonuyla, daha detaylı sorgular için devinim halindeyken yeni Bing’e erişebilirsiniz. Şirket, fonksiyonelliğin Çeşitli şeyler için faydalı olabileceğini açıklıyor. Örneğin, birinin bildirisine Cevap vermek için akla yatkın bir söz oyunu arıyorsanız yahut arkadaşlarınızla bir parti planlarken belli bir yemekle hangi tatlıların uygun eşleştiğini süratli bir halde bulmak istiyorsanız sohbet fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Ton özelliği, metinlerini her duruma uyacak biçimde özelleştirmek için Yapay zeka kullanmayı içeriyor. Microsoft, bu özelliğin Amel e-postalarınızda resmi olmaya çalıştığınız yahut yeni bir lisan öğrendiğiniz ve söz seçiminde yardıma gereksinim duyduğunuz durumlarda faydalı olabileceğini söylüyor. Cümlelerinizi bir toplumsal medya gönderisi için daha profesyonel, gündelik, kibar yahut gereğince öz hale getirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz.
Arama fonksiyonu sayesinde ise uygulamalar ortasında geçiş yapma gereksinimi esasen ortadan kaldırılıyor. Bu sayede klavyeden web’de süratli bir formda arama yapılabiliyor. SwiftKey’deki yeni özelliklere, yeni Bing’in sunulduğu bütün pazarlarda erişilebilir. Artık herkes Arama’yı kullanabilir, lakin Sohbet ve Ton özelliklerini kullanabilmek için yeni Bing’in ön izlemesine kaydolmak ve onaylanmış Microsoft hesabıyla Celse açmak gerekiyor.

Microsoft, güncellemenin bugün kullanıma sunulduğunu ve güncellemeyi aldıktan sonra klavyenin üzerinde Bing simgesini göreceğinizi belirtiyor. Microsoft’un geçen Yıl iOS’ta SwiftKey’i kapatmayı planladığını fakat daha sonra bunu yapmamaya karar verdiğini belirtmekte fayda Mevcut . Microsoft, muhtemelen yeni Bing’i esere entegre ederek SwiftKey etrafında biraz heyecan ve popülerlik yaratmayı umuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir