Twitter çalışanlara bir kötü haber daha: Elon Musk uzaktan çalışma dönemini sonlandırdı

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
meşhur milyarder Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, şirket çalışanlarına şiddetli bir süreç getirdi. Musk, artık de uzaktan çalışma periyoduna nihayet veriyor ve çalışanları haftada 40 saat ofiste görmek istiyor.

Musk müsaade vermediği sürece bütün çalışanlar haftada 40 saat ofiste çalışacak

Bloomberg’in haberine nazaran Twitter çalışanları, Elon Musk’tan Değerli bir e-posta almış. E-posta ile yeni idare, Lahza prestiji ile tüm Twitter çalışanlarının uzaktan çalışma hakkını durduruyor ve çalışanları haftada 40 saat ofise gelmeye zorluyor. Böylelikle Özel durumu ve müsaadesi olmayan herkes artık ofis içerisinde çalışacak. COVID-19 pandemisi ile büsbütün uzaktan çalışmalara müsaade veren firma, çalışanlarının ferdî sıhhati için de şirket genelinde ek izinler sağlıyordu lakin Musk idaresi ile bu periyoda nihayet verildi. E-postanın devamında Musk “önümüzdeki yol güç ve başarılı olmak için ağır bir çalışma gerektirecek” dedi.

Böylece 2 hafta içerisinde birçok Amel arkadaşı ile yollarını ayırmak zorunda kalan Twitter çalışanları, nihayet 2 yılda alıştıkları çalışma hayatlarına da elveda demek zorunda kalacak. Musk’ın sıkı Yönetim stili, Twitter çalışanlarına Aka bir zorluk oluştursa da yeni Yönetim için Twitter’ın geleceği ile ilgili planlar Aka üzere gözüküyor. Öbür bir e-posta ile Musk, şuanki önceliğin platformdaki bot ve spam hesapları tespit etmek ve engellemek olacağını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir