Twitter Blue abonelik hizmeti Türkiye’de göründü: Çok yakında geliyor

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra yaptığı değişiklik ve getirdiği özellik Twitter Blue olmuştu. Musk’ın getirdiği Blue abonelik servisi isteyen herkese onaylı hesaplarda olan mavi tik işaretini getiriyor. Elbette Twitter Blue yalnızca mavi tik özelliğini içermiyor, bunun yanında genel kullanımı güzelleştirecek kimi avantajlarla da Bir arada geliyor.

Şimdiye kadar Twitter Blue aboneliği Türkiye’de gözükmüyor yahut satın alınamıyordu. Fakat kısa bir mühlet Evvel Twitter’ın anne sayfasında Blue sekmesi eklenmiş olarak ortaya çıktı. Dolayısıyla özellik Fazla yakında Türkiye’de kullanıma sunulacak üzere görünüyor.

Bununla Bir arada Twitter Blue Türkiye fiyatının ne olacağı hala belirsizliğini koruyor. ABD’de Twitter Blue’nun fiyatı 8 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Lakin Twitter Blue’nun hizmete sunulduğu İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya’daki fiyatlar ABD fiyatların biraz daha farklı. Şayet 8 dolar fiyatı aktüel kurla çevirdiğimizde 150 TL ettiğini de belirtelim. 

Twitter Blue neler sunuyor?

Twitter Blue ile Birlikte mavi tik rozetinin yanında yanıtlar, bahsetmeler ve aramalarda en üstte görünmeniz sağlanıyor. Onaylanmış kullanıcılardan gelen Tweetler önceliklendiriliyor ve özellik sayesinde troll hesaplarla mücade sağlanıyor. Lakin daha evvelki haberlerimizde kimi kullanıcıların Ünlü hesapları taklit ettiğinden bahsetmiştik.

Bunun yanında Twitter’da daha az reklam görmeniz sağlanıyor. Belirtilenlere nazaran Twitter akışında yüzde 50 daha az reklam gösteriliyor Blue abonelerine. ek olarak Twitter’da daha uzun ve daha kaliteli görüntülerin paylaşılması da sağlanıyor. Twitter Blue ile Birlikte kullanıcıların istediği tweet düzenleme özelliği de geliyor. Gönderilen tweetler 30 dakika içerisinde 5 sefere kadar düzenlenebiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir