Twitter Blue abone sayısı belli oldu: Gülünç seviyede

Genel Şub 07, 2023 Yorum Yok
Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra birinci yaptığı şey bir gelir kaynağı olarak Blue hizmetini kullanıma sunmak olmuştu. Twitter için Önemli bir gelir kapısı olarak düşünülen abonelik hizmetine dair nihayet bilgiler ortaya çıktı ve görünen o ki istenilen muvaffakiyetten yahut gelirden Fazla uzakta.

Twitter Blue abone sayısı açıklandı

Elon Musk, abonelik hizmetinin Değerli bir gelir kaynağı olmasını istiyorsa, Twitter Blue’yu potansiyel aboneler için cazibeli hale getirmenin Fazla daha Çok yolunu düşünmek zorunda. Çünkü The Information’a nazaran Ocak ortasına kadar ABD’de sadece 180.000 şahıs Blue aboneliğine sahip. Bu sayı, Twitter’ın aylık faal kullanıcı sayısının yalnızca yüzde 0,2’sine tekabül ediyor. Öte yandan dünya çapında Blue abone sayısı ise Yine sadece 290.000. Bu bağlamda ABD’deki aboneler, Twitter’ın Blue gelirlerinin yüzde 62’sini oluşturuyor diyebiliriz.

Twitter Blue halihazırda bütün ülkelerde kullanıma sunulmuş değil. Öte yandan web üzerinden aylık 8 dolar yahut yıllık 7 dolar ödeyerek Blue ayrıcalıklarından yararlanılabiliyor. var abone sayısına nazaran en uygun senaryoda Twitter, Blue hizmetinden yıllık sadece 27,8 milyon dolar kazanabiliyor. Elbette Blue için inişli çıkışlı periyotlar oldu ve hala tam olarak hizmet rayına oturmamış durumda. Hasebiyle ilerleyen aylarda hizmet daha da büyüyecektir fakat Musk’ın görmek istediği büyümeye ulaşıp ulaşmadığını Vakit gösterecek.

The Information’ın da belirttiği üzere Musk, Twitter’ın gelirlerinin yarısının aboneliklerden sağlanmasını istiyor. Öte yandan Farklı bir biçimde Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla oluşan borç Yeniden Twitter tarafından ödeniyor. Bu yüzden Twitter bu Yıl içerisinde nema dış 1 milyar dolar kredi ödemek zorunda. Musk ise 2023 için 3 milyar dolarlık gelir hedefliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir