TurkNet’in İletişim Destekçisi olduğu FIRST® Robotics Competition başlıyor!

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok
Liseli gençlerin robotik kodlama alanındaki yetkinliğini artırmak için düzenlenen FIRST®  Robotics Competition (FRC) müsabakası ülkemize geliyor. TurkNet’in bağlantı sponsoru olduğu yarış, 24 Mart’ta başlıyor!

FIRST Robotics Competition nedir?

14-18 ıslak grubuiçin düzenlenen FIRST®  Robotics Competition, Türkiye iç 9 ülkeye konuk oluyor. 14-18 ıslak kümesindeki gençler, kendi geliştirdikleri robotlar ile çaba ediyor. Her Yıl farklı bir tema altında, eşit koşullarda ve eşit vakitte dağıtılan kitlerle robotlarını yapıyor, stratejilerini belirliyor, Amel planını kurguluyor ve öbür gruplarla yarışarak hünerlerini sergiliyor.

Bu yılki yarışın teması “ENERGY-CHARGED UP”. Liseli gençler, güç ile ilgili sorunları ele alacak ve bu sorunlara yönelik robotlar tasarlayacaklar.

Bölgesel müsabakaların kazananları FIRST Impact Award mükafatını kazanıyor. Bu mükafatı Meydan ekip, Amerika’daki milletlerarası turnuvada müsabakaya hak kazanıyor. Amerika’daki küresel yarışa katılma hakkı kazanmak için uğraş edecek.

Yarışmanın Türkiye ayağı üç farklı bölgesel (regional) turnuvaya konut sahipliği yapacak. Bu üç Karşılaşma İstanbul Volkswagen Arena’da düzenlenecek. Faaliyet alanını ziyaret ederek yarışları fiyatsız olarak seyredebilirsiniz. Ayrıyeten yarışın irtibat sponsoru TurkNet’in sosyal medya hesaplarını takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yarışma tarihleri (İstanbul Volkswagen Arena):

  • İstanbul Regional 24 – 26 Mart 2023
  • Bosphorus Regional 27 – 29 Mart 2023
  • Haliç Regional 31 Mart – 02 Nisan 2023

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir