Turkcell, Wi-Fi 7’nin ilk testlerini yaptı

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Turkcell, yüksek Hız ve düşük gecikme bedelleriyle dikkat çeken yeni nesil Wi-Fi teknolojisi Wi-Fi 7’nin birinci denemeleriyle muvaffakiyetle gerçekleştirdi. Wi-Fi 7 testlerinde elde edilen Hız açıklandı.

Turkcell, Wi-Fi 7 kablosuz ilişki teknolojisi sayesinde internet kullanıcılarına yüksek süratli internet sunacak. Kablosuz ağda 2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz frekans bantları birebir anda kullanılabilecek. Çoklu İrtibat Çalıştırma (MLO) teknolojisi sayesinde çoklu ilişkilerde her kullanıcıya geniş kullanım alanı sunulacak.

Wi-Fi 7 ne kadar süratli?

Wi-Fi 7 teknolojisi, hali hazırda meskenlerde yaygın olarak kullanılan Wi-Fi 5 teknolojisinden 13 kat, Wi-Fi 6 teknolojisinden ise 5 kat daha yüksek süratlerde indirme sunabiliyor. Ekstra modülasyon teknolojileri ile 46 Gbps’e varan hızlar görülebiliyor. Yüksek indirme suratı ve 100 kata kadar güzelleştirilmiş düşük gecikme sayesinde kablolu temasa gereksinim duyulmadan VR, AR, metaverse ve online oyunlarda gelişmiş tecrübe sunuyor. Bu teknolojinin sağladığı avantajla Turkcell, mesken ve ofis içerisinde kullanılabilecek yeni jenerasyon servisleri de hayata geçirmeyi planlıyor.

Turkcell’in testlerinde 8 Gbps Hız elde edildi

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Mesul genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Turkcell olarak yaptığımız çalışmalarda Wi-Fi 7 teknolojisinde 8 Gbps üstü suratlara ulaştık. Bu sonuçlar bizlere konut içerisinde halihazırda kablo üzerinden verilebilen suratların, artık kablosuz olarak da verebilmesinin kolaylaşacağını gösteriyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir