Türk Telekom, Türkiye’deki şehirleri akıllı şehirlere dönüştürüyor

Genel Oca 25, 2023 Yorum Yok

Türk Telekom, nihayet kullanıcı odaklı teknolojilerinin yanı Dizi dijitalleşme tahlilleri de sunuyor. Belediyeler üzere Lokal idarelerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamayan yeni jenerasyon Belde dönüşümü teknolojileri sunuyor. Yeni nesil Şehirler ağı ile ulaşım, ömür, sıhhat, etraf, güç, güvenlik üzere pek Fazla alanda tahliller sunuyor. halk kaynaklarının verimli kullanılmasını ve vatandaşların hizmet tecrübesinin artması sağlanıyor. Sürdürülebilir ve inançlı Belde hayatı için uçtan uca teknolojiler ile kentleri akıllı hale getiriyor.

Türk Telekom’un Yeni nesil Kentler Projesi için Amel birliği yapılan Belde sayısı; Edirne, Aksaray, Mersin, Düzce, Karaman, Kars, Kocaeli, Elâzığ, Antalya, Kütahya, Kırşehir, Denizli ve Konya’nın akabinde Osmaniye’nin eklenmesiyle 14’e ulaştı.

Akıllı şehircilik tahlilleri ile vakitten tasarruf sağlanırken Etraf dostu tahliller ile verimlik sağlanıyor. Türk Telekom’un tahlilleri sayesinde trafikte geçirilen müddette yaklaşık yüzde 35 tasarruf, akaryakıt tüketiminde yüzde 30 tasarruf sağlandı. Yüzde 25 oranında daha az karbondioksit salınımı yapılmasında faal rol oynadı.

Akıllı Belde tahlillerine akıllı ulaşım sistemlerinin entegre edilmesi sağlanıyor. Aksaray Belediyesi Amel birliği hayata geçirilen elektrikli bisikletli ulaşım projesi ile Etraf dostu ve sürdürülebilir ulaşım imkanı sunuldu. Proje, Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ne direkt katkı sağladı.

30’dan Çok Mahallî idareye hizmet sunuluyor

Yerel idarelerin gereksinimlerine Özel anahtar teslim ve uçtan uca tahliller geliştiren Türk Telekom; Belediyelerin vatandaşlarıyla bağlantılarını güçlendiren, Toplumsal Medya İdaresi, Vatandaş İrtibat Platformu, Taşınabilir Anket ve ak Masa Yazılımları ve Kentlere özel Taşınabilir Uygulama tahlilleri ile Lokal idarelerin dijital dönüşümlerine katkı sağlıyor. Türk Telekom, bugüne kadar, 30’dan Çok Lokal idareye sunduğu yazılım tahlilleriyle belediyelerin verimliliğini artırarak maliyetlerini düşürmesine takviye oldu.  

Yeni nesil Kentler projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türk Telekom Pazarlama ve alıcı Tecrübesi genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, “Günümüzde akıllı kentler hem ekonomik hem de toplumsal kalkınmanın Temel ögelerinden biri. Sürdürülebilir ve inançlı bir Belde hayatı için kentlerin uçtan uca akıllı kentler haline getirilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Türk Telekom olarak, bağlantı ve teknolojiyle ilişkilendireceğimiz her alanda ülkemizin dijital ve teknolojik dönüşümüne öncülük ederken, yenilenebilir güç kaynaklarının yaygınlaştırılması ismine Türkiye’ye değer katacak projeler üretmeyi sürdürüyoruz. Bu projelerden biri olan Yeni jenerasyon Kentler platformu ile ülkemize uçtan uca dijital tahliller sağlayan akıllı etraf, akıllı ulaşım, akıllı hayat, akıllı iktisat, akıllı cemiyet ve akıllı Yönetim başlıkları altında sunduğumuz uygulamalarımızla, Belde hayatındaki ömrü kolaylaştıracak tahliller sunuyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir