Türk Telekom, eSüper Lig’e sponsor oldu

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
Türk Telekom ile Türkiye Futbol Federasyonu ortasında imzalanan mutabakat ile Türk Telekom, eSüper Lig’in 2 dönem boyunca İsim sponsoru ve resmi yayıncısı oldu. Muhteşem Lig’de uğraş eden 17 kadronun yer aldığı lige Türk Telekom eSüper Lig’i ismi verildi.

Maçlar Tivibuspor’da yayınlanacak

Anlaşma ile Bir arada Türk Telekom eSüper Lig’i maçları Tivibuspor kanallarında canlı olarak yayınlanacak. Tivibuspor’un YouTube ve Twitch kanallarından da maçlar seyredilebilecek.

Türk Telekom eSüper Lig’i 15 Mart’ta FIFA 23’te oynanmaya başladı. Şu anne kadar 128 maç oynanan ligde 16. hafta tamamlandı. Olağan dönem 13 Mayıs’ta nihayet bulacak. Akabinde play-off maçları oynanacak. Ligin şampiyonu ve ikincisi FIFA Küresel Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

Türk Telekom ile yapılan Amel birliğinin eSüper Lig’i daha kuvvetli hale getireceklerini Anlatım eden Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, “Türk Telekom, eSüper Lig’in, Nisan-Mayıs 2023 ve Kasım-Mayıs 2024 dönemlerinde İsim sponsoru olacak ve TV platformu olan Tivibu’daki Tivibuspor kanallarından eSüper Lig maç yayınlarını gerçekleştirecek. Ayrıyeten Türk Telekom Amel birliğimiz mühletince hem nakdi ve hem de tanıtım ve alt Bina dayanağı sağlayacak. İki kuvvetli markanın bu Amel birliğinin eSüper Lig’imizin daha süratli gelişmesine Aka tesir sağlayacağı inancındayım. Türk Telekom yetkilileri ve bütün çalışanlarına değerli takviyeleri için teşekkür ederken, muahedenin eSüper Lig’imiz için iyi ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türk Telekom CEO’su umut Önal, “Türkiye’nin dijitalleşmesi seyahatindeki vizyonumuzu sağlıktan eğitime, kültür sanattan spora kadar birçok alanda hayata geçiriyoruz. Sporun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için uzun yıllardır farklı kollarda sunduğumuz dayanağı, giderek daha Aka kitleleri peşinden sürüklediğini gördüğümüz eFutbol ekosisteminin gelişimi için sunmaktan Aka heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir